بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده نزدیک به ۲۵ درصد کارکنان کانادا مهاجر هستند!

آمار مهاجران در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که بیش از ۵۰ درصد از این افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر هستند و جمعیت قابل قبولی از نیروی کار کانادا را تشکیل می دهند.تحصیلات یکی از فاکتورهای کلیدی پذیرش متقاضیان برای ورود به کانادا می باشد.

مطالعات صورت گرفته نشان می دهد چهار نفر از ۱۰ مهاجر بالای ۲۵ سال سن دارای مدرک تحصیلی لیسانس می باشند درصورتی که یک چهارم  افراد متولد شده در کانادا لیسانسه می باشند.

۱۶.۷ درصد از کل مهاجران را متقاضیانی که دارای مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکترا تشکیل می دهند در حالیکه ۵% افرادی که در کانادا متولد می شوند موفق به کسب فوق لیسانس ویا دکترا می شوند.

از ژانویه ۲۰۱۵ ، تعداد ۱۵۴.۳۶۸ دعوتنامه از طریق سیستم اکسپرس انتری صادر شده در حالیکه دولت کانادا اعلام نموده نزدیک به یک میلیون نفر مابین سال های ۲۰۱۸ الی ۲۰۲۰ وارد کانادا می شوند که ۲۵۰ هزار نفر از طریق سیستم اکسپرس انتری پذیرش خواهند شد.

اینکه مهاجران نقش مهم و بسزایی در صنعت کانادا را دارند در تمامی شهر های کانادا میتوان مشاهده کرد به طوریکه در شهر های تورنتو(استان اونتاریو )مهاجران نیمی از نیروی کار را تشکیل می دهند و شهر ونکوور (استان بریتیش کلمبیا) با ۴۳.۲ درصد از نیروی کار در جایگاه دوم و کالگری(استان آلبرتا) با ۳۲.۵ درصد در مقام سوم قرار دارد.