طی آخرین خبرهای رسیده، متقاضیان مسیر موقت مهاجرتی پرستاری و مددکاری‌ای که مورد تایید قرار گرفته اند هم اکنون می توانند برای ویزای کار مهاجرت به کانادا تقاضا ارائه کنند. این مسیر موقتی سه ماهه برای پرستاران و مددکارانی است که از ۳۰ نوامبر ۲۰۱۴ به عنوان پرستار خانگی کودکان، پرستار خانگی سالمندان و معلولین و یا هر دوی آنها در کانادا و از طریق برنامه کارگر خارجی موقتی کانادا (Canada’s Temporary Foreign Worker Program) سابقه کار کسب کرده اند. لازم به ذکر است که سابقه کار باید با توصیف اولیه و فهرست وظایف کاری گروه 4411 و 4412 دسته بندی ملی مشاغل کانادا مطابقت داشته باشد.
این مسیر موقتی مددکاران مختص افرادی است که می خواهند خارج از کبک زندگی کنند و شرایط زیر را دارند:

  • هنگام ارائه درخواست، دارای ویزای کار در کانادا، به غیر از ویزای کاری Live-in Caregiver Program (LCP) باشند؛
  • درخواست تمدید ویزای کاری غیر از ویزای کار Live-in Caregiver Program (LCP) داده‌اند؛ و یا
  • درخواست تمدید وضعیت اقامتی داده اند و واجد شرایط آن هستند و جدیدترین ویزای کاری آنها غیر از ویزای Live-in Caregiver Program (LCP) است؛
  • مهارت های زبانی آنها حداقل معادل CLB/NCLC 5 در زبان های انگلیسی یا فرانسوی است؛
  • از ۳۰ نوامبر ۲۰۱۴ در یکی از مشاغل مربوطه دارای ۱۲ ماه سابقه کار تمام وقت در کانادا هستند؛
  • حداقل دیپلم دبیرستان کانادا و یا معادل آن دیپلم دبیرستان خارجی دارند؛ مدارک تحصیلی خارجی باید به معادل یابی و ارزیابی برسند. این ارزیابی باید ظرف مدت پنج سال قبل از ارائه درخواست متقاضی انجام شده باشد. ارزیابی باید حاکی از این باشد که مدرک تحصیلی فرد معادل مدرک تحصیلی دبیرستان های کانادا است.

همچنین، اعضای خانواده متقاضیان نیز می توانند ویزای کاری باز بگیرند. خانواده ها می بایست ساکن کانادا باشند و واجد شرایط بازیافت وضعیت اقامتی خود باشند. متقاضیان و اعضای خانواده آنها هنگام ارائه تقاضا برای ویزای کاری باز می بایست 155 دلار پرداخت کنند اما از پرداخت 100 دلار که دارندگان ویزای کاری باز، باید پرداخت کنند معاف هستند.

مشاوره با پرشین مهاجر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :