به دنبال اطلاعاتی در باره دانمارک می گردید ؟ پس به جای درستی آمده اید. در اینجا لیست 10 فکت جذاب درباره دانمارک که احتمالا نمی دانستید آمده است .

در ادامه مقاله شما اطلاعات عمومی در باره دانمارک مانند، جمعیت کل ، بلند ترین قله ، بزرگ ترین دریاچه ، پیش کد کشور ، بزرگ ترین شهر ها و … را نیز خواهید خواند .

برای اینکه جذاب تر اش هم کنیم ، میخواهم شما را به چالش بکشم  ! شما چند تا از این موارد را پیش از خواندن این مقاله خود از قبل میدانستید ؟ برایمان کامنت کنید .

  • طبق آمار دانمارک شاد ترین کشور دنیاست .

نظر سنجی ها نشان می دهد که دانمارکی ها شاد ترین مردم جهان هستند. مهم نیست معیار شادی چه باشد آن ها همیشه بی تردید شاد ترین مردم جهان هستند.

طبق نظرات مسافرانی که به دانمارک چندین بار سر زده اند، مردمان دانمارکی همیشه خوش مشرب و خندان بوده اند. که قطعا یکی از فکت های جالب در باره دانمارک است

  • بلند ترین قله در دانمارک فقط 170.87 متر ارتفاع دارد .

هیچ کشور دیگری به اندازه دانمارک مناسب دوچرخه سواری نیست. به سختی جایی پیدا میشود که مجبور باشید سربالایی را رکاب بزنید و بزرک ترین فله این کشور هم اصلا بلند نیست !

 

  • دانمارکی ها یک اصطلاح به نام Janteloven دارند.

سوئدی ها هم این اصطلاح را دارند. معنی خلاصه این اصطلاح می تواند این باشد که هیچ کس نسبت به کس دیگری برتری ندارد ! و این بخش مهمی از فرهنگ دانمارک است که همه افراد به صورت برابر دیده میشوند

  • سرزمین دانمارک از 12500 سال قبل از میلاد سکنه داشته !

قدیمی ترین ابزار آلات کشاورزی پیدا شده به 110,000 – 130,000 سال قبل از میلاد مسیح برمیگردد. کارشناسان می گویند که این کشور حداقل از 12500 سال قبل از میلاد مسیح سکنه داشته و شواهد کشاورزی کشف شده تا کنون آن را تا 3900 سال قبل میلاد مسیح تایید کرده اند .

  • پرچم دانمارک قدیمی ترین پرچیم ایالتی است که هنوز هم استفاده میشود

“Danneborg” اولین بار در 1219 تصدیق شده که آن را به قدیمی ترین پرچم ایلاتی و ملت مستقل تبدیل میکند.

 

  • درمان و آموزش در این کشور رایگان است.

به نوعی هزینه درمان و آموزشی که رایگان است دارد توسط مالیت ها پرداخت میشود، پس میتوان گفت که توسط همه مردم دارد پرداخت میشود. اما همچنین به این معنی است که فقط افراد ثروتمند نیستند که می توانند خدمات درمانی خوب و تحصیلات عالیه با کیفیت دریافت کنند.

دانمارکی ها به برابری و عدالت در این زمینه بسیار افتخار میکنند.

  • دانمارک برای لیبرال بودنش معروف است

کشور های انگشت شماری در دنیا ( اگر وجود داشته باشد ) به آزادی و لیبرالی دانمارک هستند. جامعه دانمارک بسیار باز و آزاد بوده و ردم به راحتی درباره تمام آنچه در ذهن خود دارند سخن می گویند.

  • گرین لند “GreenLand” بخشی از امپراطوری و قلمرو دانمارک است.

منطقه بزرگ گرین لند متعلق به امپراطوری دانمارک است. پس در واقع  این کشور بسیار بزرگ تر از 42،931 کیلومتر است ، با توجه به این که فقط خود گرین لتد 2166000 کیلومتر است.

  • دربین سال های 1880 و 1920 حدود 10% کل جمعیت این کشور به آمریکا مهاجرت کردند.

در این بازه زمانی خیلی از افراد به آمریکا رفتند اما قابل توجه است که 10 % جمعیت کل کشور دانمارک هم جزو این افراد بودند .

  • بندر کپنهاگ به قدری تمیز است که شما میتوانید در آن شنا کنید !

شنا در یک بندر که کشتی ها کناره میگیرند معمولا چیزی نیست که به آن فکر کنید آما در کپنهاگ انقدر تمیز است که میتوانید شنا هم کنید !

 


لینک های مرتبط

اگر قصد مهاجر به کشور دانمارک را دارید و مشتاق هستید درباره دانمارک بیشتر بدانید از مقالات زیر نیز دیدن فرمایید : 

بیمه در دانمارک
تحصیلات در دانمارک
 هزینه های زندگی در دانمارک
مسکن در دانمارک
تاریخ دانمارک
جغرافیای دانمارک
اقتصاد دانمارک
آب و هوای دانمارک
گرفتن گواهینامه در دانمارک
هزینه های زندگی یک دانشجو در دانمارک
آمار جرم و جنایت و امنیت در دانمارک
۱۰ نکته درباره دانمارک
راهنمای جامع درباره سیستم آموزش و مدارس بین المللی دانمارک
ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :