یکی از مهمترین موارد برای سفر به آمریکا و یا اروپا، برنامه ریزی برای بودجه آن است. با توجه به بالا بودن هزینه سفرهای بین المللی مجبور هستید تا تک تک پنی های خود را جمع آوری کنید تا از عهده هزینه های چنین سفری برآیید!
علاوه بر هزینه های خورد و خوراک و اقامت روزانه، بیمه و دیگر مخارج سفر، برداشت پول نقد از حساب بانکی در یک سفر خارجی از مبدا کانادا می‌تواند هزینه های سنگینی به شما تحمیل کند؛ هزینه ‌ای که می‌تواند خرج تفریح و لذت بیشتر شود.
برای کمک به کاهش فشار مالی بر مسافران، وب سایت Ratehub، به عنوان ابزاری برای مقایسه خدمات مالی در کانادا، مطالعه‌ای انجام داده است که در آن پنج بانک بزرگ کانادا را از نظر هزینه ها، کارمزدها و نرخ های تبدیل ارز برای برداشت پول به شکل ارز خارجی مورد مقایسه قرار می دهد.
در این مقاله، هزینه های برداشت 100 دلار آمریکا و 100 یورو توسط یک فرد کانادایی از خودپردازها در طول سفر مقایسه شده است که 5 بانک بزرگ کانادا در آن شرکت داده شده اند و در جدول زیر می توانید نتایج را مشاهده کنید:

مناسبترین بانک های کانادا برای هزینه در سفرهای بین المللی
مشتریان ScotiaBank در صدر جدول قرار گرفته ‌اند و چیزی حدود 3 تا 5 دلار کانادا در برداشت‌های نقدی خود در ایالات متحده و اروپا صرفه‌ جویی کرده‌اند. ScotiaBank عضو اتحادیه جهانی دستگاه‌های خودپرداز (Global ATM Alliance) است، شبکه ‌ای که به مشتریان بانک ‌های عضو امکان می‌دهد بدون پرداخت هزینه اضافه، از ATM دیگر بانک‌ها پول برداشت کنند.
در مقابل، مشتریان TD Bank با توجه به بالا بودن میانگین هزینه مدیریت ارز خارجی، بیشترین هزینه را برای برداشت وجوه نقدی بین المللی می پردازند. کارمزد دریافتی توسط این بانک معادل 3.5 درصد است، ولی سایر بانک‌ها 2.5 درصد از مشتریان خود کارمزد می‌گیرند.
هزینه های دسترسی به ATM ها در این پنج بانک برابر بوده و معادل 5 دلار در اروپا و 3 دلار در ایالات متحده می باشد.
اینطور که مشخص است، همه بانک‌های کانادایی در زمینه ارائه خدمات مسافری یکسان عمل نمی کنند، به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از سفر بدانید هر کدام چه شرایطی دارند و اجازه ندهید هزینه ‌های بانکی غیر ضروری در طول سفر به شما تحمیل شود.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :