بیمه در کانادا

بیمه در کانادا

شرکتهای بیمه در کانادا به ارائه انواع متنوعی از بیمه ها می پردازند و بسیاری از آنها سایر خدمات مالی را نیز عرضه می کنند. بهر حال طبق قوانین فدرال، شرکتهای خدمات مالی که صاحب شرکتهای بیمه هستند، رأسا اجازه فروش حق بیمه را ندارند (بجز در بریتیش کلمبیا). برخی کمپانی ها به طور خصوصی اداره می شوند در حالیکه اکثر آنها بوسیله سهامداران شرکتهای سهامی، بیمه گذاران شرکتهای تعاونی یا دولت اداره می شوند و بیش از ۴۵۰ شرکت بیمه کانادایی و حدود ۲۰۰ شرکت خارجی که حدود ۶۰ درصد بازار را در اختیار دارند، مجوز تاسیس شعبه های مختلف را دارند. شرکتهای بیمه متعددی وجود دارند که می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید و بسیاری از آنها طیف وسیعی از خدمات بیمه را ارائه می دهند؛ درحالیکه سایر شرکتها فقط در زمینه خاصی کار می کنند. شرکتهای بیمه اصلی در اکثر شهرهای بزرگ کانادا دارای دفاتر نمایندگی هستند.
اکثر کانادایی ها، بیمه خود را از طریق دلالان و نمایندگان بیمه خریداری می کنند. معمولا بهتر است از طریق یک نماینده مستقل که با تعدادی از شرکتها در ارتباط اس، خرید کنید تا از نماینده ای که تنها حق بیمه یک شرکت را می فروشد، که اصطلاحا به آن اجیر “captive” می گویند. همیشه حداقل با سه تن از نمایندگان بیمه مشورت کنید، اما در نظر داشته باشید که این کار باعث کسب نقطه نظرات بسیار متفاوت خواهد شد. وقتی شما نماینده معتبری پیدا کردید، کار معقولانه این است که تمامی بیمه های خود را از او بخرید، اگرچه هنوز برای بیمه جدید به دنبال کسب نظرات سایر نمایندگان یا شرکتها باشید.
قبل از ورود به کانادا بررسی کنید که آیا خانواده شما، تحت پوشش بیمه پزشکی قرار می گیرد یا خیر. بهتر است قبل از ورود به کانادا تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. البته اگر بدون بیمه درمانی وارد کانادا شوید، می توانید موقتا از طریق چند شرکت کانادایی تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. به محض اینکه وارد کانادا میشوید بایستی برای کارت بهداشت اقدام کنید. همه اعضای خانواده حتی نوزادان بایستی کارت بهداشت مخصوص خود را داشته باشند. برای در خواست کارت بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت استان و یا منطقه ای که زندگی میکنید تماس بگیرید. در بیشتر استانها به محض درخواست کارت بیمه خدمات درمانی میتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید ولی در استانهای بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و نیوبرانزویک بعد از گذشت سه ماه مشمول استفاده از مزایای کارت میشوید.
کانادا دارای طرح بیمه وابسته به دولت (Medicare) است که مراقبتهای بهداشتی اولیه را به شهروندان، ساکنان دائم، و پناهندگان کانادا به صورت رایگان عرضه می کند. در برخی ایالتها این خدمات رایگان است یعنی هزینه ان از محل مالیاتهای عمومی تامین می شود؛ درصورتیکه در سایر ایالتها باید قسمتی از هزینه ها را پرداخت کرد. علی رغم طرح بیمه پزشکی رایگان یا ارزان، تعدادی از مردم برای مراقبتهای بهداشتی سریعتر و تخصصی تر، بیمه های درمانی خصوصی نیز دارند که حق بیمه آنرا خود می پردازند و یا توسط کارفرما به عنوان جزئی از مزایای شغلی پرداخته می شود. دربعضی از ایالتها حتی کسانی که واجد شرایط هستند، در سه ماه اول ورودشان به کانادا تحت پوشش خدمات بیمه رایگان قرار نمی گیرند. باید اطمینان حاصل کنید که دارای بیمه درمانی کافی (حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار در سال) هستید. اگر قصد دارید مدت طولانی در کانادا اقامت کنید، بهتر است قبل از ورود به این کشور تحت معاینات پزشکی کامل، از جمله معاینه دندان و چشم قرار بگیرید. انجام آنها در کشورهای دیگر احتمالا ارزان تر از کانادا خواهد بود. اگر بلافاصله واجد شرایط لازم برای مراقبتهای بهداشتی نباشید، می توانید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنید.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :