ایالت پرنس ادوارد آیلند در تاریخ 19 سپتامبر 2019 برای متقاضیان دسته های مهاجرتی اکسپرس اینتری و Labour Impact و افراد دارای سابقه کار (Business Impact) دعوتنامه های جدیدی به جهت اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا صادر کرد.
در این دوره از پذیرش پرنس ادوارد، مجموعاً 122 دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری و و صادر شده است.
بر اساس گزارش برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد آیلند (PEI PNP)، 109 دعوتنامه بین متقاضیان اکسپرس اینتری و تقسیم شده است؛ که البته درباره تعداد متقاضیان اکسپرس اینتری و حداقل امتیازات انتخاب شده نیز، اشاره‌ای نشده است. همچنین 13 دعوتنامه نیز برای متقاضیان مسیر افراد دارای سابقه کار صادر شده است.
دسته اکسپرس اینتری برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد آیلند با سیستم اکسپرس اینتری فدرال مرتبط است و به این استان اجازه می دهد متقاضیان دسته های تجربه کانادایی، مشاغل فنی نیازمند مهارت و اسکیلد ورکر فدرال را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کند.
گفتنی است متقاضیانی که از طرف ایالت انتخاب می شوند در سیستم جامع رتبه بندی 600 امتیاز اضافی علاوه بر امتیازات فعلی خود در (CRS) کسب می کنند و بدین ترتیب در دور بعدی به طور قطع برای آنها نیز دعوتنامه صادر خواهد شد. دسته مهاجرتی Labour Impact نیز مختص اتباع خارجی است که از طرف یک کارفرمای مقیم پرنس ادوارد آیلند پیشنهاد کار معتبر دریافت کرده‌اند و از حمایت او برخوردار هستند. این دسته به اکسپرس اینتری مرتبط نیست.
همانطور که اشاره شد، ایالت پرنس ادوارد آیلند برای متقاضیان دسته Business Impact، سیزده دعوتنامه صادر کرده است. حداقل امتیاز این متقاضیان در سیستم امتیازدهی مختص این مسیر مهاجرتی 115 بوده است. لازم به ذکر است که متقاضیانی که مایل هستند از طریق اکسپرس اینتری، Labour Impact یا Business Impact از طرف استان انتخاب شوند می بایست در گام نخست تمایل خود را با ارائه Expression of Interest اعلام کنند.
در نهایت متقاضیان واجد شرایط وارد صف انتظار اکسپرس اینتری کانادا می شوند و بر اساس پاسخ هایی که در ابراز تمایل خود اعلام کرده اند رتبه بندی می گردند. باید توجه داشت که ابراز تمایل یا Expression of Interest درخواست نیست بلکه صرفا اقدامی است برای اعلام تمایل متقاضی به برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد آیلند تا او را برای انتخاب شدن در نظر بگیرد. سپس متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش های ماهانه دعوت می‌شوند.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :