ایالت کبک کانادا طی بیانیه ای، برنامه ی خود را برای خوگیری مهاجران تازه وارد با جامعه کبک اعلام کرده است؛ ماموران مهاجرت به کمک مهاجران می آیند و آنها را در تک تک مراحل یاری می کنند. آقای Simon Jolin-Barrette وزیر مهاجرت کبک جزئیات این برنامه را در تاریخ 8 آگوست رسماً اعلام کرد.
گفتنی است این برنامه بخشی از اصلاحاتی است که در قوانین مهاجرت کبک اعمال شده و در ماه جون به تصویب رسیده است. هدف از این برنامه این است که مهاجران در زمان کوتاه با جامعه کبک وفق پذیرند.
متقاضیانی که مایل هستند به ایالت کبک کانادا مهاجرت کنند باید در مرحله اول گواهی انتخاب کبک یا به اختصار CSQ را از وزارت مهاجرت کبک دریافت کنند. دولت کبک مهاجران را بر اساس معیارها و ضوابط خاص خود ارزیابی و انتخاب می کند. متقاضیان پس از دریافت CSQ باید تقاضای خود مبنی بر اخذ اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه نمایند.
به محض دریافت CSQ، به منابع و مامور مهاجرت دسترسی خواهند داشت. به متقاضیان منتخب اطلاعاتی در مورد مناطق کبک داده می شود و مدارک علمی و حرفه ای آنها به رسمیت شناخته می شود و به آنها پیشنهاد شرکت در کلاس های آنلاین زبان فرانسه داده می شود (که البته در این مورد حق پذیرفتن یا رد کردن دارند).
متقاضیان منتخب در بدو ورود به فرودگاه مورد استقبال قرار می گیرند و از آنها دعوت می شود تا ظرف پنج روز با مامور مهاجرت ملاقات کنند تا برنامه منحصر به فردشان تهیه شود. این فرایند چهار مرحله دارد که عبارتند از:

  • ورود
  • آموزش و یادگیری زبان
  • ورود به بازار کار
  • آمیخته شدن با بافت جامعه

همچنین افرادی که می خواهند در مورد واقعیت های اجتماعی اقتصادی و بازار کار کبک بیاموزند کلاس هایی برگزار می شود. این کلاس ها اختیاری هستند و همچنین این ایالت به افرادی که مایل به شرکت در آنها هستند به عنوان پاداش، 185 دلار می پردازد.
سایمون جولین بارت گفته است که این برنامه برای هر فرد جداگانه و با یاری مامور مهاجرت انجام می شود تا بدین ترتیب تجربیات و نیازهای هر فرد در نظر گرفته شود. استان کبک در این راستا سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری انجام داده است و از این طریق 84 شغل دولتی جدید ایجاد می کند: 78 فرصت شغلی برای ماموران یاری دهنده مهاجران و 6 فرصت شغلی برای هماهنگ کننده برنامه ها.
وزیر مهاجرت کبک در ادامه افزود که: “دولت اقدامات لازم را برای همسو شدن هرچه سریعتر مسیر مهاجران تازه وارد با جامعه کبک و همچنین گسترش این اقدامات انجام خواهد داد.”

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :