بر اساس جدیدترین اخبار حاصله، ایالت کبک شروع به صدور دعوتنامه برای متقاضیان اسکیلد ورکری که در سیستم Arrima ابراز تمایل یا Expression of Interest خود را ثبت کرده اند کرده است. متقاضیان دعوت شده، در تاریخ 4 جولای دعوتنامه خود را از طریق ایمیل دریافت کرده‌اند.

نخستین پذیرش سیستم آریما کبک
گفتنی است افرادی که دعوتنامه دریافت کرده اند 60 روز زمان دارند تا درخواست کامل خود را برای گواهی انتخاب کبک یا Certificat de sélection du Québec ارائه کنند. متقاضیان از Arrima برای ایجاد پروفایل Expression of Interest استفاده می کنند و سپس آن پروفایل به بانک متقاضیان QSWP ارائه می شود.
دولت کبک گفته است که در اولین دعوتنامه هایی که از طریق Arrima صادر شده اند، اولویت با متقاضیانی است که یا از کارفرمای کبکی دارای پیشنهاد کار معتبر بوده و یا واجد یکی از شرایط زیر هستند:

  • درخواستشان برای گواهی انتخاب کبک در 16 جون 2019 به پایان رسیده است و هنگام ارائه درخواست در کبک اقامت موقت داشته اند.
  • درخواستشان برای گواهی انتخاب کبک در 16 جون 2019 به پایان رسیده است و هنگام ارائه درخواست در کبک مشغول تحصیل و کار بوده اند.

متقاضیانی که در هر یک از این دو دسته اولویت بندی شده قرار دارند که درخواستشان لغو شده است و هنوز پروفایل Arrima ایجاد نکرده اند چنانچه مایل هستند برای دریافت گواهی انتخاب کبک یا به اختصار CSQ در نظر گرفته شوند تا 16 دسامبر 2019 فرصت دارند پروفایل خود را در Arrima بسازند.
وزیر مهاجرت کبک گفته است که از الان تا 16 ژانویه 2020 برای متقاضیان اولویت بندی شده ی ذکر شده چندین دور صدور دعوتنامه برگزار خواهد شد.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :