جدیدترین نظرسنجی عمومی کانادا نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از کانادایی ها با هدف پذیرش ۳۳۱ هزار مهاجر و یا افزایش ورود مهاجران در سال ۲۰۱۹ موافق هستند.
در مجموع از ۱۵۲۲ کانادایی نظرسنجی به عمل آمده است که از این تعداد ۳۹ درصد با هدف تعیین شده موافق هستند در حالیکه ۱۳ درصد نیز، اعلام کرده‌اند که باید از تعداد افزایش یابد. همچنین ۴۰ درصد این رقم را بسیار بالا دانسته‌اند و ۸ درصد دیگر درباره نظر خود مطمئن نبوده‌اند.
همزمان با آماده شدن کانادایی ها برای رای گیری در ۴۳مین دوره انتخابات فدرال این کشور در ۲۱ اکتبر ۲۰۱۹، نظرسنجی موسسه Angus Reid تصویری از افکار عمومی درباره مهاجرت را فراهم می کند.
در حالی که تاکنون مهاجرت به عنوان مبحث داغی در مبارزات انتخاباتی ظاهر نشده است، با این حال این موضوع در میان پنج موضوعی است که رهبران شش حزب اصلی فدرال کانادا قرار است امروز عصر به بحث بپردازند.
هدف مشخص شده ۳۳۰,۸۰۰ ورودی جدید برای اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۱۹، توسط رهبر حزب لیبرال ها آقای جاستین ترودو که در حال حاضر نیز برای دومین دور خود کاندید شده است، تعیین شده است. این هدف افزایش ۲۱ هزارتایی نسبت به سال ۲۰۱۸ را داشته و تعیین شده که برای سال ۲۰۲۰ به عدد ۳۴۱ هزار نیز، برسد.
نظرسنجی ها نشان می دهد که لیبرال ها کمی جلوتر از حزب محافظه کاران کانادا به رهبری اندرو شییر، و پس از آن حزب دموکرات جدید (NDP)، حزب سبز کانادا، بلوک Québécois و حزب مردم کانادا (PPC) قرار دارند.
پیوند بین حمایت سیاسی و دیدگاه های مربوط به مهاجرت
نظرسنجی Angus Reid نشان داد که نظرات درباره اینکه آیا هدف فعلی بیش از حد بالا است، با توجه به قصد رای دهنده متفاوت است.
تقریباً دو سوم از هواداران حزب محافظه کار که در این نظرسنجی شرکت کردند، گفته‌اند که هدف ۳۳۱،۰۰۰ تازه وارد امسال خیلی زیاد است، دیدگاهی که ۶۲ درصد از رای دهندگان PPC دارند.
در همین حال، کمتر از ۶۰ درصد از کسانی که قصد دارند از لیبرال ها حمایت کنند، بیان کرده‌اند که آنها از این هدف راضی هستند و طرفداران حزب دموکرات و حزب سبز احتمالاً می گویند که این هدف باید بالاتر باشد.
رأی دهندگان بلوک Québécois تقریباً به طور مساوی بین کسانی که احساس می کردند هدف ۳۳۱،۰۰۰ بسیار زیاد است (۴۷ درصد) و کسانی که گفتند که این هدف تقریباً درست است (۴۶ درصد) تقسیم شدند.
در این نظرسنجی همچنین “تقسیمات منطقه‌ای قابل توجهی” در کل کانادا مبنی بر اینکه آیا هدف مهاجرت امسال قابل قبول است، مشخص شد.
همچنین این مطالعه می‌گوید که نزدیک به نیمی از ساکنین آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا می‌گویند که این تعداد خیلی بالاست، در حالیکه کانادایی های آتلانتیک به همراه بریتیش کلمبیا، آنتاریو و کبک اعلام میکنند که این تعداد بسیار کم است.
دست کم هفت نفر از ۱۰ نفری که قصد دارند به احزاب لیبرال، NDP و Green رای دهند، بر این باورند که رشد اقتصادی کانادا به پذیرش مهاجران وابسته است؛ درحالیکه فقط ۴۳ درصد از افرادی که می‌خواهند به محافظه کاران رای دهند بر این باورند.
همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا مهاجران جدید شغل‌های زیادی را از کانادایی ها دور می کنند، ۴۱ درصد از طرفداران حزب محافظه کاران با این موضوع موافقند، در صورتی که تنها ۱۸ درصد از طرفداران احزاب لیبرال و Green و ۱۹ درصد از کسانی که قصد رای دادن به NDP را دارند با این موضوع موافقت کردند.
هیچ انتخاب روشنی برای بهترین رهبر در موضوع مهاجرت نیست
پاسخ دهندگان درمورد رفتار کلی سیاست مهاجرتی دولت ترودو به دو گروه تقسیم می‌شوند، ۴۸ درصد گفته‌اند که این کار خوب یا منطقی انجام شده است و ۵۲ درصد گفته‌اند که این موضوع تقریبا ضعیف یا بسیار ضعیف اداره شده است.
در مورد اینکه کدام رهبر بهترین گزینه برای مدیریت مهاجرت محسوب می شود، مؤسسه Angus Reid نتیجه گرفت که “انتخاب روشنی وجود ندارد.”

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :