همانطور که پیداست، ایالت نیوفاندلند و لابرادور جوان ترین ایالت کاناداست و در شرقی ترین نقطه این کشور پهناور واقع شده است. این ایالت امسال قرار است، از موعدی که از قبل اعلام کرده است، یعنی 3 سال زودتر، بیش از 1700 مهاجر جدید را جذب کند.
در سال 2017 دولت نیوفاندلند و لابرادور اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2022 تا 50 درصد بیشتر در سال، از مهاجران جدید استقبال کند.
دولت نیوفاندلند و لابرادور بر اساس پذیرش های سال 2015 خود که 1,122 مورد درخواست اقامت دائم کانادا بوده است، اعلام کرده که سالانه تا 50% پذیرش‌های خود را افزایش خواهد داد. این موضوع بدین معناست که می بایست سالانه 600 مهاجر بیشتر بر تعداد ذکر شده را پذیرش می کردند تا به هدف اعلامی خود برسند.
وزیر آموزش پیشرفته نیوفاندلند و لابرادور، آقای برنارد دیویس می‌گوید که:” ما ابتدا 1,700 نفر را برای جذب تعیین کردیم که خب رقم بالایی بود. انتظار داریم که تا آخر سال مالی جاری از آن هدف بسیار فراتر رویم”.
تعداد درخواست های واصله به ایالت نیوفاندلند و لابرادور بین سال های 2018 و 2019 دو برابر شده است. می توان علت این افزایش را استراتژی مهاجرتی پنج ساله و برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک دانست که هر دوی آنها هم در سال 2017 رونمایی شدند.
آقای دیویس همچنین اعلام کرده است که :” نمی خواهیم مردم در صف معطل بمانند. ما باید اخلاق را رعایت کنیم و به آنها اطمینان دهیم که در طول فرایند حامی آنها هستیم”. حالا که این استان به ناگهان و زودتر از موعد اعلامی با سیل عظیمی از مهاجران روبرو شده است، استراتژی پنج ساله را برای بر طرف کردن چالش های جدید اصلاح می کند. جزییات بیشتری در این زمینه طی ماه های باقی مانده از سال جاری میلادی منتشر خواهد. علاوه بر این، آقای دیویس گفته است که نگه داشتن مهاجران از اولویت های اصلی این استان خواهد بود.
بنا به اعلام Statistics Canada بین سال های 2011 تا 2016 حدود 51 درصد مهاجران تازه وارد در استان نیوفاندلند و لابرادور مانده اند. برنارد دیویس می گوید که: “تمرکز استان بر نگه داشتن مهاجرین و حمایت از آنها است؛ این مساله خیلی خیلی مهم است.”
گفتنی است استان نیوفاندلند و لابر ادور همانند بسیاری از استان های کانادا با کاهش زاد و ولد و پیری جمعیت روبرو می‌باشد و از مهاجرت به عنوان ابزاری برای بر طرف کردن این مشکل استفاده می کند. جمعیت این استان در حال حاضر 525 هزار نفر برآورد می‌شود. بدون استقبال از مهاجرین انتظار می رود که تا 2025 جمعیت در سن کار 10 درصد کاهش پیدا کند. در فصل نخست سال 2019 مهاجرت تنها عامل رشد جمعیت بوده است. همچنین در این بازه زمانی، تعداد مرگ و میرها و مهاجرت به سایر استان ها از زاد و ولدها بیشتر بوده است.
درباره نیو فاندلند و لابرادور
این استان همانطور که از نامش بر می آید (سرزمین تازه تاسیس شده) جوان ترین استان کانادا است که در سال 1949 به کنفدراسیون پیوسته است. Ragatta Day تعطیل رسمی این استان است که سالانه در اولین چهارشنبه ماه آگوست برگزار می شود. بسیاری از مردم به پایتخت می روند تا شاهد مسابقه قایق سواری باشند و در ساحل با هم به معاشرت می پردازند. توریسم، معدن و استخراج نفت از صنایع اصلی این استان است.
مسیرهای مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور
برنامه مهاجرت استانی نیو فاندلند و لابرادور در شش دسته زیر پذیرش دارد:

  • اسکیلد ورکر اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور: این دسته به اکسپرس اینتری فدرال مرتبط است. متقاضیانی که در صف انتظار اکسپرس اینتری پذیرفته شده اند واجد شرایط این مسیر مهاجرتی هستند. داشتن پیشنهاد کار الزامی است.
  • دسته اسکیلد ورکر: مهاجرانی که دارای پیشنهاد کار معتبر هستند و یا در حال حاضر با ویزای کار معتبر در این استان مشغول کار می باشند، می‌توانند واجد شرایط باشند.
  • دسته فارغ التحصیل بین‌المللی: دانشجویانی که اخیراً با ویزای تحصیلات تکمیلی فارغ التحصیل شده اند واجد شرایط این دسته هستند. متقاضیان باید در حال حاضر استخدام باشند و یا منتظر دریافت پیشنهاد کار باشند.
  • دسته کارآفرین بین‌المللی: این دسته برای خارجی هایی است که می خواهند در استان نیوفاندلند و لابرادور کسب و کاری راه‌اندازی، مدیریت و یا خریداری نمایند. دسته کارآفرین بین المللی، از تاریخ 9 آگوست تا 19 آگوست 2019 ابراز تمایل ها یا Expression of Interest ها را خواهد پذیرقت.
  • دسته کارآفرین فارغ التحصیل بین‌المللی: فارغ التحصیلانی که در نیو فاندلند و لابرادور تحصیل کرده اند و می خواهند در این استان کسب و کاری راه اندازی کنند می توانند واجد شرایط این دسته باشند.
  • پایلوت مهاجرت آتلانتیک: ایالت نیوفاندلند و لابرادور یکی از استان هایی است که در این برنامه که با دولت فدرال مرتبط است شرکت می کند. این پایلوت به خارجی ها اجازه کار در مشاغلی را می دهد که تا کنون هیچ کانادایی در آن شاغل نشده است. دولت کانادا اخیرا اعلام کرده است که این پایلوت تا دسامبر 2021 تمدید خواهد شد.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :