سازمان آماری Statistics Canada روز جمعه طی گزارشی اعلام کرد که در ماه آگوست 2019، بیش از 81,000 شغل جدید در کانادا ایجاد شده است که البته اکثر این مشاغل، پاره وقت بوده‌اند. در این گزارش همچنین اعلام شده است که طی ماه آگوست، طبق پیش بینی ها، نرخ بیکاری در سراسر کانادا با 5.7 درصد ثابت مانده است در حالیکه دستمزد و حقوق کارمندان دائمی 3.8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
البته گفتنی است تحلیلگران رویترز پیش بینی افزایش 15,000 شغل می‌کردند که همانطور که اعلام شده نرخ اشتغال زایی در ماه آگوست فراتر از حد انتظار بوده است. Statistics Canada همچنین گفته است که در ماه آگوست 20,500 نفر در خدمات آموزشی شاغل آن هم عمدتاً در کبک بوده اند.
ایجاد مشاغل جدید در بخش‌های امور مالی، بیمه، املاک و اجاره نیز در ماه آگوست به 22,400 رسید؛ و همچنین در مشاغل بخش‌های علمی، حرفه ای و خدمات فنی نیز، 16,800 شغل جدید ایجاد شده است. به علاوه، تعداد کارمندان بخش خصوصی در ماه آگوست به 94,000 نفر رسیده است و این در حالیست که تعداد کارمندان بخش دولتی و نیز خوداشتغالان ثابت مانده است. آخرین اعداد و ارقام مربوط به مشاغل به احتمال زیاد از سوی لیبرال های وابسته به جاستین ترودو مورد استقبال قرار خواهد گرفت و از این جهت، لیبرال ها در انتخابات پیش رو که در ماه اُکتبر برگزار خواهد شد، دست بالا را برای دفاع از عملکرد خود در برابر محافظه کاران و دیگران خواهند داشت.
گفتنی است محافظه کاران به رهبری آقای Scheer وعده داده اند که بر چالش های اقتصادی منجمله هزینه های زندگی و گرانی متمرکز شوند. کانادایی ها در 21 اُکتبر به پای صندوق های رای خواهند رفت تا دولت بعدی را انتخاب کنند؛ نبرد انتخاباتی این دوره، عمدتاً بین حزب لیبرال و حزب محافظه کار خواهد بود. بر اساس قانون کانادا، از تاریخ 15 سپتامبر 2019، کمپین های انتخاباتی شروع به کار خواهند کرد.
همچنین، این گزارش های شغلی پس از سخنرانی مقام ارشد بانک کانادا در روز پنجشنبه منتشر شده‌اند. این مقام که Lawrence Schembri نام دارد طی سخنرانی خود گفته بود که، گرچه کانادا ضعف اقتصادی اول سال جاری میلادی را جبران کرده اما با افزایش تنش‌های اقتصادی و عدم قطعیت مرتبط با آن روبروست. آقای Lawrence Schembri که در هلیفکس سخنرانی می کرد اعلام کرد که کانادا، نگرانی های اول سال را پشت سر گذاشته اما داده هایی که در دست داریم باز هم ما را نگران می کند.
وی که اتاق بازرگانی هلیفکس را خطاب می کرد گفت ” در حال حاضر اقتصاد کانادا در نهایت توانایی خود قرار دارد، بیکاری پایین است و مهار تورم در کانون هدف بانک مرکزی قرار دارد. این نقطه شروع مستحکم نشانه از این است که اقتصاد کانادا در برابر توسعه های اقتصادی منفی قدری مقاومت دارد که البته خوب است.”

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :