بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، مغازه‌های کوچک، رستوران‌ها، تاکسی‌دارها، شرکت‌های فناوری، دامداری‌ها و مزارع و بسیاری دیگر از کسب‌وکارهای کوچک، در مجموع حدود ۹۸ درصد از کسب‌وکارهای موجود در کانادا را به خود اختصاص می‌دهند و ۸ میلیون کانادایی در این کسب‌وکارها به فعالیت مشغولند. به همین دلیل، کسب‌وکارهای کوچک را باید شاکله اقتصاد کانادا دانست که نقشی اساسی در زندگی طبقه متوسط کشورمان ایفا می‌کنند.
به گزارش نیوزوایر، در دیدار چند روز پیش ریچارد ایبر، مشاور پارلمانی وزارت کسب‌وکارهای کوچک و توسعه صادرات با کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک در استان کبک اقدامات دولت فدرال برای بهبود فضای کسب و کار برای شرکت‌های کوچک مورد بررسی قرار گرفت.
آقای ایبر در این دیدار به برخی طرح‌ها و اقدامات دولت برای تسهیل فعالیت کسب‌وکارهای کوچک به شرح زیر اشاره کرد:

  • کاهش مالیات کسب‌وکار به ۹ درصد که یکی از کمترین نرخ‌ها در جهان به شمار می‌رود. به این ترتیب، صرفه‌جویی حداکثر ۷۵۰۰ دلاری در سال برای هر کسب‌وکار کوچک ایجاد می‌شود.
  • الزام شرکت‌های ارائه‌دهنده کارت‌های اعتباری برای کاهش کارمزدهای دریافتی از این کسب‌وکارها بابت پرداختی صورت گرفته از طرف مشتریان دارای کارت اعتباری.
  • عرضه اپلیکیشن کسب‌وکار کانادا (Canada Business) که برنامه‌ و خدمات دولتی را به راحتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و افراد می‌توانند از آخرین موضوعات مرتبط آگاه شوند.

Business Canada Application

  • تسهیل دسترسی کسب‌وکارها به بیش از یک و نیم میلیارد مشتری جدید از طریق پیمان‌های تجاری نظیر توافق‌نامه جامع اقتصادی و تجاری (CETA) بین کانادا و اتحادیه اروپا و نیز توافق تجاری بین سه کشور کانادا، ایالات متحده و مکزیک (موسوم به نفتا).
  • بهبود نظام مالیاتی که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد هزینه تجهیزات و دارایی‌های جدید خود را بلافاصله ثبت کنند.
  • سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵، برای دو برابر کردن تعداد کسب‌وکارهایی که مالکیت آنها به زنان تعلق دارد.
  • حذف ۴۵۰ قانون فدرال که محدودیت‌هایی برای کسب‌وکارها ایجاد می‌کرد.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :