در اولین فصل سال 2019، تعداد آگهی های شغلی در کانادا نسبت به سال 2018 بار دیگر افزایش یافت؛ آخرین گزارش ها از افزایش جایگاه های شغلی پر نشده در شش استان حکایت دارند. در سه ماه نخست 2019، بیش از 500 هزار شغل مختلف آگهی شده اند که کسی برای اشتغال در آنها اقدام نکرد؛ این رقم نشان دهنده افزایش 44 هزار شغل نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
بدین ترتیب این دهمین فصل است که بازار کار کانادا شاهد افزایش پی در پی در آگهی های شغلی است. بنا به نقل از Statistics Canada حدود 80 درصد این مشاغل دائمی بوده اند. کارفرمایان سراسر کانادا با کمبود نیروی کار مواجه هستند، جمعیت کانادا رو به پیری است و تعداد زیادی در مرز بازنشستگی قرار دارند.
در همین راستا، دولت کانادا سیاست هایی اتخاذ کرده است تا مشکل بر طرف شود و دقیقا برای همین است که کانادا قصد دارد طی سه سال آینده نرخ پذیرش مهاجرت را افزایش دهد و بیشتر این مهاجرین هم به قصد اشتغال و از طریق مهاجرت کاری وارد کانادا خواهند شد.
افزایش مشاغل در ایالات کبک، آنتاریو و بریتیش کلمبیا
در بین استان های کانادا، کبک تنها استانی است که طی سه ماه نخست سال 2019 بیشترین افزایش در شغل را نسبت به مدت مشابه قبل داشته است و به عبارتی شاهد افزایش 24 درصدی در آگهی های شغلی بوده است. اکثر این مشاغل در سه بخش کاری بوده اند: سلامت و درمان / مددکاری اجتماعی، تولید و خدمات غذایی.
در بین مناطق کبک، دو منطقه ی  La Mauricie و  Laurentides به ترتیب رتبه اول و سوم را به لحاظ افزایش مشاغل در سه ماه نخست سال 2019 از آن خود کرده اند. بعد از کبک، ایالت آنتاریو با افزایش بیش از 12 هزار شغل در رتبه بعدی قرار داشت. اکثر مشاغل آگهی شده در آنتاریو طی این مدت در بخش های خدمات درمانی، فروشندگی، مشاغل حرفه ای، علمی و فنی و نیز خدمات غذایی و تهیه جا و مکان بوده اند.
رتبه بعد، ایالت بریتیش کلمبیا می‌باشد که با افزایش بیش از 9 هزار شغل در جایگاه بعد قرار می‌گیرد و بیشتر مشاغل آگهی شده در این استان طی فصل نخست سال جاری، در بخش انبارداری و خدمات فنی و علمی بوده اند. ایالت بریتیش کلمبیا با 4.4 درصد افزایش در آگهی های شغلی، بالاترین آگهی های شغلی را در بین استان ها و نواحی کانادا داشته است و تنها استانی بوده است که نرخ آگهی های شغلی اش بالاتر از متوسط سراسر کشور بوده است.
مشاغل دائمی
آنگونه که Statistics Canada اعلام کرده است 79.9 درصد آگهی های شغلی در فصل نخست سال جاری را مشاغل دائمی تشکیل داده‌اند. طی سه ماه نخست سال 2018 هم دقیقا همین آمار را شاهد بودیم. جالب است بدانید به لحاظ تعریف، شغل دائمی شغلی است که مادام که کارمند بخواهد برقرار باشد. Statistics Canada گفته است که دستمزد و مزایای مشاغل دائمی نسبت به مشاغل موقت اغلب بالاتر است و کارفرما آموزش بیشتری را در آن به کارمند ارائه می کند. این مشاغل بیشتر در بخش مدیریت و تولید وجود داشته اند.
جالب است بدانید که نسبت به مدت مشابه سال قبل، در بین 10 صنعت موجود در کانادا، 7 صنعت افزایش آگهی های شغلی را تجربه کرده اند. این رشد ناشی از افزایش مشاغل در بخش های خدمات درمان و مددکاری اجتماعی و خدمات فنی، علمی و حرفه ای بوده است.
در بخش خدمات درمانی و اجتماعی نیز، آگهی های شغلی تا 9 هزار مورد رشد داشته است و بیشترین افزایش هم در مشاغل پرستاری و مراقبت از سالمندان بوده است. کبک و آنتاریو بیشترین رشد را در این بخش ها داشته اند و در استان های نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد آیلند هم در این بخش ها رشد نسبتا بالایی ثبت شده است. همچنین، میانگین دستمزد ساعتی مشاغل آگهی شده نیز در این بخش با افزایش 1.20 دلار (4.2 درصد) به 30.10 دلار رسیده است و این دستمزد، بالاترین دستمزد در بین 10 بخش و صنعت بزرگ کانادا است.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :