وزیر مهاجرت ایالت کبک در مصاحبه با رادیو کانادا صبح روز 24 ژانویه 2019 گفت: شرایط پرونده های مهاجرتی بدتر از آن است که فکر می کردیم. سالها این طور فکر می کردیم که پرونده متقاضیان مهاجرت به استان کبک در چالش رد شدن های متعدد است اما با روی کار آمدن دولت جدید، متوجه شدیم که تعداد زیادی از پرونده های حتی سال 2015 بررسی نشده اند.
سیمون باروت، وزیر مهاجرت ایالت کبک افزود: بیش از 18 هزار پرونده متقاضیان مهاجرت به استان کبک هنوز حتی باز نشده اند و اصلا مشخص نیست چرا این تعداد پرونده بررسی نشده در اداره مهاجرت روی هم جمع شده است.
وزیر مهاجرت کبک با تاکید بر سهل انگاری دولت پیشین در بررسی  پرونده های مهاجرتی خاطر نشان کرد: سریعا به دنبال راه چاره‌ای برای رفع این مشکل خواهد بود و تمهیداتی برای تسریع در بررسی پرونده های متقاضیان مهاجرت به کبک می‌اندیشد.

اشکال در ابراز علاقه مندی سیستم آریما
بر اساس قانون، پرونده هایی که زودتر به اداره مهاجرت کبک ارسال شوند، زودتر هم بررسی می شوند. سیستم ابراز علاقه‌مندی (Expression of Interest) در حال حاضر به دلیل انباشت تعداد 18,000 پرونده مهاجرتی بسته می باشد و برای بازگشایی این سیستم، ابتدا باید پرونده‌های قدیمی مورد بررسی قرار گیرند.
با توجه به مشکلات سیستم “مون پراژکت” و چالش های راه اندازی سیستم جدید آریما، حداقل 6 ماه زمان لازم است تا اوضاع بررسی پرونده ها به روال عادی بازگردد.

اقدامات بعدی در دست کار
سیستم مهاجرت بایستی کاربردی و پاسخگوی نیازهای بازار کار کبک باشد و دولت جدید تلاش می کند تا با این سیستم جدید، اشکالات قبلی را برطرف و روند بررسی پرونده های قدیمی را نیز تسریع کند.
وزیر مهاجرت کبک در پایان سخنان خود از متقاضیان مهاجرت به استان کبک درخواست کرد تا صبور باشند چرا که تعداد متقاضیان مهاجرت به این استان در مقایسه با سایر استان ها بسیار زیاد است و اداره مهاجرت زمان لازم دارد تا به همه درخواست ها با دقت پاسخ دهد.

مشاوره با پرشین مهاجر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :