براساس آخرین اخبار، دو پذیرش استانی برای متقاضیان اکسپرس اینتری‌ای که به دنبال موقعیت دریافت دعوتنامه استانی از ایالت آلبرتا کانادا هستند طی 2 هفته برگذار شد.
پذیرش اول در تاریخ 17 جولای و با صدور 251 دعوتنامه با حداقل امتیاز اکسپرس اینتری 400 برگذار شد. همچنین یک هفته بعد در تاریخ 24 جولای برای 220 متقاضی با حداقل امتیاز 303 نیز پذیرش دیگری برگذار شد.
جالب است بدانید که از حدود یک سال پیش که زمان شروع به کار سیستم پذیرش استانی آلبرتا AINP می‌باشد، جمعاً 26 پذیرش توسط این سیستم انجام شده که در این پذیرش ها 5,063 متقاضی دعوت به اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا شده‌اند.
گفتنی است برنامه مهاجرت استانی آلبرتا بخشی از برنامه مهاجرت استانی کانادا است که به استان ها و نواحی شرکت کننده اجازه می دهد سالانه بر اساس نیازهای بازار کار خود تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت دائم انتخاب کنند.
متقاضیان اکسپرس اینتری‌ای که از طرف برنامه مهاجرتی آلبرتا (AINP) دعوتنامه دریافت کرده‌اند، 600 امتیاز اضافی علاوه بر امتیازات خود در سیستم CRS دریافت خواهند کرد که این موضوع پذیرش آنها را در دور بعدی پذیرش های اکسپرس اینتری تضمین خواهد کرد.
برای اینکه واجد شرایط دریافت دعوتنامه از ایالت آلبرتا باشید، باید در یکی از 3 برنامه مهاجرتی فدرال که توسط سیستم اکسپرس اینتری مدیریت میشوند واجد شرایط باشید و همچنین در استخر اکسپرس اینتری نیز، یک پروفایل داشته باشید.

  • Federal Skilled Worker Class
  • Federal Skilled Trades Class
  • Canadian Experience Class

متقاضیان اکسپرس اینتری برای در نظر گرفته شدن توسط این استان برای دریافت دعوتنامه، باید حداقل 300 امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری داشته باشند و در یکی از مشاغل موجود در لیست مشاغل ایالت آلبرتا کانادا، مشغول به کار باشند.
در حالی که داشتن پیشنهاد شغلی و یا سابقه کار در آلبرتا جزء شرایط اولیه دریافت دعوتنامه نیست، اما AINP اعلام کرده است که متقاضیان با پیشنهاد شغلی و یا سابقه کار در آلبرتا، دارای مدرک کانادایی و یا دارای خانواده در این ایالت را در اولویت انتخاب قرار خواهد داد.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :