طی آخرین خبرهای رسیده، ایالت ساسکاچوان کانادا در پذیرش خود از اکسپرس اینتری کانادا، تعداد 83 دعوتنامه استانی برای متقاضیان این سیستم صادر کرد. در دوره انتخاب 27 فوریه ۲۰۱۹ ساسکاچوان، حداقل امتیاز انتخاب شده از میان متقاضیان اکسپرس اینتری 68 بوده است.

متقاضیان اکسپرس اینتری‌ای که از طرف ایالت ساسکاچوان انتخاب شده اند، ۶۰۰ امتیاز اضافی علاوه بر امتیازات فعلی اکسپرس اینتری خود، کسب می کنند و بدین ترتیب دولت کانادا به طور قطع در دور بعدی از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوت خواهد کرد. متقاضیان اکسپرس انتری علاوه بر داشتن معیارهای دیگر، باید در یک شغل دارای مهارت بالا که در فهرست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان قرار دارد، دارای سابقه کار باشند.

جالب است بدانید که داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای ساسکاچوانی برای هیچکدام از دسته های “اکسپرس اینتری” و یا متقاضیان “زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز” اجباری نیست. فرایند انتخاب از اکسپرس اینتری و زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز بر مبنای سیستم ابراز علاقه‌مندی (EOI) عمل می کند.

متقاضیان مهاجرتی که تمایل دارند از طرف هر یک از این دو زیرمجموعه ذکر شده برای مهاجرت در نظر گرفته شوند ابتدا باید یک پروفایل ابراز علاقه‌مندی یا EOI بسازند و اطلاعات مورد نیاز را در مورد تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی و معیارهای دیگر ثبت کنند.

پروفایل‌ها بر اساس پاسخ هایی که متقاضیان به سوالات می دهند امتیازدهی می‌شوند. متقاضیانی که ۶۰ امتیاز یا بالاتر را کسب می‌کنند وارد صف انتظار متقاضیان واجد شرایط اکسپرس اینتری یا زیرمجموعه مشاغل مورد نیاز می‌شوند. مقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش های متناوب از صف انتظار بیرون کشیده می شوند.

مشاوره با پرشین مهاجر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :