تعادل کار و زندگی به میزان فوق­ العاده ای در دانمارک وجود دارد به نحوی که  شما خود اولویت کارهایتان را تعیین می­کنید نه شغلتان. این فاکتور از مهم ترین عوامل احساس راحتی و تعلق خاطر به کشور میزبان است. خوشبختانه ، براساس گزارش سال ۲۰۱۹ OECD، دانمارک یکی از بهترین کشورها در برقراری تعادل کار و زندگی است.

دانمارک به دلایل مختلف مکانی مکانی فوق العاده خوب و دوستانه برای زندگی است. در اینجا به پنج نکته مهم اشاره می کنیم.

 • سبک زندگی دانمارکی
 • زندگی شهری و مناطق حیرت انگیز
 • جامعه رفاه دانمارک
 • فرهنگ کار دانمارکی
 • تعادل زندگی کاری

 

 • سبک زندگی دانمارکی

طبق مطالعات مختلف بین المللی ، دانمارکی ها از خوشبخت ترین و راضی ترین مردم روی زمین هستند. این رضایت از زندگی اغلب به “عوامل نرم” یعنی فرهنگ ، اوقات فراغت و زندگی خانوادگی ربط داده می شود. عموم دانمارکی ها افراد تحصیل کرده ور در عین حال شوخ و خنده رو هستند.

مدارس بین المللی را می توان در سراسر دانمارک یافت و از ادامه تحصیل سطح عالی فرزندان خود اطمینان حاصل کرد. تعدادی از مدارس برنامه های تجارت بین المللی (IB) ارائه می دهند. تدریس به زبان های انگلیسی ، فرانسوی یا آلمانی انجام می شود ، در حالی که هنوز هم زبان دانمارکی به عنوان یک درس اجباری تدریس می شود.

 

 • زندگی شهری و مناطق حیرت انگیز

فاصله کوتاه بین شهرها  باعث می شود زندگی پررنگ شهری با آرامش کشور زیبا و ساحلی دانمارک ترکیب شود. با وجود امنیت عالی برقرار در این کشور، لذت بردن از این مناظر طبیعی و جنگل های سرسبز در هر ساعت شبانه روز و برای تمام افراد خانواده میسر است. هیچ نقطه ای از سرزمین دانمارک فاصله ای بیش از ۵۰ کیلومتر از دریا ندارد، پس جای تعجب نیست که تفریحات دریایی در کشوری با بیش از ۷۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی ، جزئی از فرهنگ مردم باشد.

 

 • رفاه دانمارک

نرخ بالای مالیات دانمارک ممکن است در نگاه اول ناخوشایند باشد اما نتایج مثبت آن همچون تعادل مناسب زندگی و کار ، دموکراسی و به طور کلی استانداردهای بالا در زمینه آموزش رایگان ، مراقبت های بهداشتی و … چشمگیر است. این امر باعث ایجاد یک جامعه مرفه بدون دغدغه های روزمره زندگی در سایر کشورها می شود.

 

مهاجران مانند بسیاری از شهروندان و افرادی که در دانمارک کار می کنند از امکانات برابر منتفع خواهند شد.

 • آموزش رایگان و مراقبت های بهداشتی
 • زیرساخت های خوب دوچرخه سواری و رانندگی
 • یک سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و پایدار
 • فعالیت های فرهنگی متنوع و رایگان
 • امکانات عالی تفریحی مانند پارک ها و اماکن عمومی که باعث افزایش کیفیت عمومی زندگی می شوند.

 

 • فرهنگ کار دانمارکی

ساختارهای مدیریت مسطح ، کار گروهی و تعادل کار و زندگی از خصوصیات محیط کار دانمارک است. به عنوان مثال ، همه کارمندان و مدیران با نام کوچک خود شناخته می شوند که نشان دهنده سطح تفکر برابری در محیط کاری دانمارک است. اکثر تصمیم گیری­ها در محیط شغلی، با بحث و گفتگو اتخاذ می­شود و همه کارمندان حق  برابر دارند.

 

 • تعادل کار و زندگی

تعادل کار و زندگی سنگ بنای فرهنگ تجارت دانمارک است ، و دانمارک را به یکی از مکانهای مناسب برای زندگی خانوادگی تبدیل کرده است. همه شاغلان قانونا مجاز به استفاده از تعطیلات ۵ هفته ای در هر سال هستند ،که این امر امکان برنامه ریزی شخصی و رسیدگی به سایر امور خانوادگی را فراهم می­نماید. این انعطاف در برخورد با کارکنان از تعداد بالای کارمندان مرد و زن نشات می­گیرد. بنابراین  امکان دادن آزادی های بیشتر به کارمندان میسر می­شود.

 

 

مهم­ترین دلایل مهاجرت به دانمارک:

دانمارک به طور مداوم در مطالعات بین المللی کیفیت زندگی جزو کشورهای صدرنشین است. از جمله مهم­ترین این مطالعات می­توان به World Justice Project’s Rule of Law Index، the World Bank’s Governance Index  و  Social Progress Index اشاره کرد.

دانمارکی­ها جزو خوشبخت ترین و راضی ترین افراد جهان هستند. . در مقیاس ۰ تا ۱۰ ، دانمارکی به طور متوسط ​​۷.۵ درجه رضایت از زندگی دارند که بالاتر از میانگین ۶.۵ در کشورهای OECD  است.

سیستم رفاهی کارآمد همچون آموزش رایگان و مراقبت های بهداشتی برای همه فراهم است.

مسافت های کوتاه، امکان استفاده بهتر از طبیعت را برای همه فراهم می آورد.

کمترین میزان ساعت کاری در هفته متعلق به نیروی کاری شاغل در دانمارک با ۳۷ ساعت کار هفته است.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :