ایالت نوا اسکوشیا از پایلوت مهاجرتی سه ساله خود موسوم به Occupation in Demand Stream رونمایی کرد، که مختص متقاضیانی است که در یکی از مشاغلی که نیازمند به مهارت متوسط هستند از طرف کارفرمای نوا اسکوشیایی پیشنهاد کار معتبر دریافت کرده اند.
برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا گفته است که در این استان، نیاز مبرمی به مشاغل و حرفه هایی وجود دارد که این پایلوت مهاجرتی جدید هدف گرفته است. مشاغل این فهرست، همراه با تغییر در نیازهای بازار کار تغییر می کنند. این پایلوت مهاجرتی در حال حاضر در برابر متقاضیانی گشوده است که در یکی از مشاغل زیر، از طرف کارفرمای نوا اسکوشیایی دارای پیشنهاد کار تمام وقت و دائم هستند. سطح مهارتی این مشاغل در دسته بندی مشاغل C است.

  • NOC 3413– دستیاران پرستاران، دستیاران خدمت دهندگان به بیماران
  • NOC 7511– رانندگان کامیون

متقاضیان باید واجد شرایط زیر باشند:

  • در شغل مربوطه دارای حداقل یک سال سابقه کار باشند؛
  • بین 21 تا 55 سال سن داشته باشند؛
  • دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشند؛
  • دارای مهارت های مورد نیاز برای انجام شغل مربوطه باشند و برای آن دوره دیده باشند؛
  • سطح زبان آنها معادل CLB 4 باشد؛
  • برای اسکان موفقیت آمیز در نوا اسکوشیا دارای منابع مالی کافی باشند.

به گفته برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا سابقه کار و مهارت های قابل انتقال به وسیله ارائه نامه های کارفرماهای قبلی و اسناد و مدارک مالی قابل اثبات هستند. آندسته از متقاضیانی که مورد تایید این پایلوت مهاجرتی باشند، از طرف استان نوا اسکوشیا انتخاب خواهند شد و سپس می توانند تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را به دولت این کشور ارائه کنند.
بدین ترتیب با رونمایی از این پایلوت، تعداد مسیرهای مهاجرتی‌ای که به وسیله برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا اداره می شوند را به هشت می رساند. وزیر مهاجرت نوا اسکوشیا، Lena Metlege Diab، گفته است “ما به طور مداوم در حال ارزیابی برنامه های مهاجرتی خود هستیم تا ببینیم چگونه می توانیم بهتر به نیازهای استان پاسخ دهیم. می دانیم که مهاجران مزایای اقتصادی قابل توجهی برای استان ما به همراه دارند و برای همین، تغییراتی را در پایلوت جدید Occupations in Demand اعمال می کنیم تا به شکوفایی و رشد کسب و کارها کمک کنیم.”
به روزرسانی مسیرهای مهاجرتی کارآفرینان برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا
برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا همچنین اعلام کرده است که مسیرهای مهاجرتی International Graduate Entrepreneur و Entrepreneur را به روزرسانی کرده است. مالکان کسب و کار هم اکنون واجد شرایط مسیر مهاجرتی Entrepreneur هستند.
شرط مالکیت کسب و کار برای فارغ التحصیلان خارجی که می خواهند کسب و کار راه اندازی کنند از ۱۰۰ درصد به یک سوم کاهش یافته است. آنگونه که برنامه مهاجرتی اعلام کرده است این تغییر امکان همکاری با سایر کارآفرینان را فراهم می کند و به دانشجویان خارجی که اخیراً فارغ التحصیل شده اند شانس رسیدن به اهداف مهاجرتی و کارآفرینانه را می دهد.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :