گزارش مرکز آمار کانادا نشان می دهد که در بیش از یک دهه رشد حقوق و دستمزد کانادایی ها در ماه گذشته در بالاترین سطح خود قرار گرفت.
با وجود رشد 4.5 درصدی در حقوق و دستمزد در کانادا، نرخ بیکاری در این کشور 5.7 درصد بالا رفت به طوری که 24،200 فرصت شغلی از بین رفت. میزان رشد متوسط هر ساعت حقوق و دستمزد از ژانویه سال 2009 تا به حال، در ماه گذشته به بالاترین حد خود رسید.
با توجه به گزارش بانک کانادا، در ماه جون نرخ رشد دستمزد 3.8 درصد و در ماه می 2.8 درصد بود. حقوق و دستمزد در کبک با سرعت زیاد به 6.2 درصد و در آنتاریو به 5.1 درصد رسید.
در منظر ایجاد فرصت شغلی از اوایل سال 2018، اقتصاد با یک وضعیت سه ماهه ضعیف رو به رو شد. اما پس از یک توقف در بهار، میزان استخدام در هر ماه نسبت به تابستان گذشته در وضعیت بهتری بود. در دوره ای که کانادا به طور متوسط 400 فرصت شغلی در هر ماه ایجاد کرده بود، اعداد و ارقام بین ماه های می و جولای تغییر زیادی نکرده بود. حتی با یک کاهش در ماه جولای در مقایسه با سال گذشته، ارقام نشان می دهد کانادا 353،000 شغل جدید که تقریبا همگی تمام وقت بودند، اضافه کرد. این تعداد شغل در کل یک افزایش 1.9 درصدی دلگرم کننده به همراه داشت.
نرخ بیکاری در ماه جولای نزدیک به پایین ترین حد قرار گرفت و به 5.7 درصد رسید. این نرخ در ماه می 5.4 درصد بود و در ماه جون این مقدار 5.5 درصد بود. که از  سال 1976 تا به حال در پایین ترین سطح بوده است.
استفان براون اقتصاد دان ارشد در کاپیتال اکونومیست گفت: “اطلاعات منتشر شده درباره حقوق و دستمزد به همراه دیگر شاخصه های حقوق و دستمزد نشان می دهد که این ارقام در نهایت باعث جبران محدویت بازار کار می شود.”
با نگاهی نزدیکتر به تعداد شغل در ماه جولای مشاهده می کنیم که در بخش خصوصی 69،300 شغل از بین رفته در حالی که در بخش عمومی 17،500 شغل به دست آمده است.
در ماه گذشته آلبرتا، نوا اسکوشیا و نیو برانزویک کاهش قابل توجهی در میزان استخدام داشته و نرخ بیکاری در هر استان بالاتر رفت. استخدام جوانان به تعداد 19،000 کاهش داشته و نرخ بیکاری را 0.7 درصد افزایش داده و به 11.4 درصد رسیده است. تعداد نیروی کار زنان نیز بین(25 تا 54 سال) تا 18،000 کاهش داشته است.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :