طی آخرین خبرهای حاصله،سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اعلام کرد که فرایند صدور دعوتنامه برای اسپانسرهای والدین به پایان رسیده است. دولت کانادا برای متقاضیان اسپانسری والدین یا پدربزرگ/مادر بزرگ‌ها دعوتنامه صادر کرده و این متقاضیان هم اکنون کمتر از ۶۰ روز فرصت دارند تقاضانامه کامل خود را ارائه کنند.
این برنامه مهاجرتی که به اختصار به آن PGP گفته می شود به شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا که دارای شرایط هستند و بالای ۱۸ سال دارند اجازه می دهد تا برای اخذ اقامت دائم والدین پدربزرگ/مادربزرگ خود اسپانسر آنها شوند. سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا برای سال ۲۰۱۹ قصد دارد از این طریق به ۲۰ هزار نفر اقامت دائم دهد.
افراد علاقه‌مندی که می خواهند از این طریق اقامت والدین یا پدربزرگ/مادربزرگ خود را اخذ کنند می بایست اول فرم Interest to Sponsor را در ژانویه ارائه کنند. در ۲۸ ژانویه سال جاری اداره مهاجرت کانادا ۲۷ هزار فرم Interest to Sponsor را دریافت کرد. این فرم ها بر مبنای اولویت دریافت رسیدگی شدند و تعداد چنان بالا بود که ظرف کمتر از ده دقیقه تکمیل شد. اداره مهاجرت هم دعوتنامه ها را به ترتیب دریافت فرم ها صادر نمود.
روز ۲۴ آپریل بود که اداره مهاجرت شروع به صدور دعوتنامه ها کرد و در ۲۷ آپریل این فرایند را به اتمام رساند. حالا متقاضیان کمتر از ۶۰ روز فرصت دارند تقاضانامه کامل خود را ارائه کند. اگر شما فرم Interest to Sponsor را ارائه کرده اید اما دعوتنامه دریافت نکرده‌اید جای نگرانی نیست چرا که بنا به اعلام اداره مهاجرت کانادا اطلاعات تماس شما در اختیار این اداره هست.
در وبسایت اداره مهاجرت کانادا همچنین بیان شده است که “چنانچه به اسپانسرهای بیشتری نیاز بود” در سال جاری پذیرای فرم های تمایل از طرف اسپانسرهای بیشتری خواهد بود. اداره مهاجرت در سال ۲۰۱۸ قصد داشت ۱۰ هزار متقاضی دعوتنامه بفرستند ولی در انتهای ماه جولای این تعداد را به ۱۷ هزار نفر رساند.

مشاوره با پرشین مهاجر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :