اگر می‌خواهید اولین خانه‌تان را بخرید، دولت کانادا از هفته آینده از شما حمایت می‌کند. خریداران خانه با اجرای این طرح برای پرداخت وام خانه‌ای به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار، ماهانه ۲۸۶ دلار می‌توانند پس‌انداز کنند. دولت کانادا اجرای طرح کمک به خانه اولی‌ها را از ۲ سپتامبر آغاز می‌کند. این طرح مارچ امسال در قالب بودجه سال ۲۰۱۹ دولت فدرال کانادا ارائه شده بود.  
در این طرح به خانه‌اولی‌هایی که درآمد خانوار آن‌ها کم‌تر از ۱۲۰ هزار دلار در سال باشد، کمک هزینه‌ای ۵ تا ۱۰ درصدی نسبت به خانه‌ای که می‌خواهند بخرند پرداخت می‌شود و این کمک هزینه مبلغی برای کمک به پرداخت وام مسکن خانه آن‌ها می‌باشد.
به این ترتیب با اجرای این طرح خریداران خانه برای پرداخت وام خانه‌ای به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار، ماهانه ۲۸۶ دلار می‌توانند پس‌انداز کنند.
خانه‌اولی‌ها می‌توانند با برنامه جدید دولت فدرال کانادا که چندی پیش بطور رسمی معرفی شد، ماهانه ۲۸۶ دلار از روی پرداخت وام خانه پس‌انداز کنند. برنامه سهام عام مشترک یا Shared Equity Program به خانه‌اولی‌ها کمک می‌کند تا با دریافت کمک مالی ۵ تا ۱۰ درصد، صاحبخانه شوند. قرار است این طرح از هفته آینده اجرایی شود.  
جزئیات برنامه تشویقی ۱.۲۵ میلیارد دلاری خرید خانه که در بودجه سال 2019 دولت کانادا گنجانده شده بود، نشان می‌دهد که صاحبخانه‌های جدید چند صد دلار در ماه از روی وام خود پس‌انداز می‌کنند. برای شروع بهتر است یک خانه‌اولی را در نظر بگیرید؛ اگر درآمد خانوار این خانه‌اولی کمتر از ۱۲۰ هزار دلار در سال باشد، بدون این که مبلغ پیش‌پرداخت خانه خریداری شده را افزایش دهد، ماهانه می‌تواند ۲۸۶ دلار برای خانه‌ای که ارزش آن ۵۰۰ هزار دلار است پس‌انداز کند.
آقای Jean-Yves Duclos، وزیر خانواده ، کودک و توسعه اجتماعی همراه با مجید جوهری، نماینده پارلمان ریچموند هیل این برنامه تازه دولت کانادا را اعلام کرده است.
آقای دوکلوس که همچنین وزیر وام مسکن کانادا نیز هست، گفت: «بیشتر کانادایی‌های طبقه متوسط و افرادی که برای تلاش برای پیوستن به طبقه متوسط تلاش می کنند، با کمک این برنامه به خانه‌های امن، در دسترس و مقرون به صرفه دسترسی راحت‌تری خواهند داشت.»
این برنامه از دوم سپتامبر آغاز می‌شود و بخشی از برنامه طولانی مدت دولت کانادا برای افزایش میزان مالکیت خانه و کنترل یا کاهش قیمت خانه‌هاست.
طبق آمار منتشر شده، حدود ۱۰۰ هزار خانواده کانادایی از این طرح بهره‌مند می‌شوند. این برنامه به خانه‌اولی‌هایی که می‌خواهند خانه قدیمی ساخت بگیرند ۵ درصد و به خانه‌های تازه ساخت ۱۰ درصد از مبلغ کل خانه را پرداخت می‌کند و دریافت کننده این کمک موظف است در مدت زمان ۲۵ سال این مبلغ را بازگرداند.
مجید جوهری، نماینده ریچموند هیل در پارلمان فدرال کانادا در این باره می‌گوید: «این برنامه تشویقی دولت وجهی برای طبقه متوسط کانادایی در نظر گرفته که می‌تواند برای صرف غذای سالم، فعالیت‌های ورزشی برای کودکان یا پس‌انداز برای آینده هزینه شود. با پرداخت وام مسکن مقرون به صرفه‌تر، بسیاری از خانواده‌ها صدها دلار در ماه پس‌انداز می‌کنند.»

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :