Frédéric Bachand یکی از قضات دیوان عالی کبک، رای خود را در مورد تصمیم دولت ایالتی کبک برای لغو ۱۸۰۰۰ درخواست مهاجرت صادر کرده و به این استان دستور داده است که به این درخواست ها رسیدگی کند و آنها را رد نکند.وی در پاسخ به گروهی از وکلای مهاجرت کبک که این تصمیم دولت کبک را تصمیمی کاملاً غیرقانونی و دارای عواقب ویران کننده برای متقاضیان مهاجرت خوانده بودند، حکم منع موقت ۱۰ روزه صادر کرده است.
گفتنی است این حکم پس از آن صادر شده است که وزیر مهاجرت کبک اعلام کرد این استان قرار است ۱۸۰۰۰ درخواست انباشته شده از متقاضیان مهاجرت اسکلید ورکر را رد کرده و در سیاست مهاجرتی جدید خود، بر مهارت های زبان فرانسوی و نیازهای بازار کار تاکید کند. این سیاست در قالب لایحه ای موسوم به Bill 9 ارائه شده است. وزیر مهاجرت کبک سیمون ژولین بارت، هدف از ارائه ی این لایحه را اتخاذ سیاست شخصی شده تری اعلام کرده است که تاکید آن بر کمبود نیروی کار است.
رئیس انجمن وکلای مهاجرت کبک (AQAADI) گفته است که این خبر برای جامعه کبک عالیست.  گفتنی است انجمن وکلای مهاجرت کبک، از طرف یک پرستار اهل کره جنوبی که جزء این هجده هزار نفر بوده که درخواستش در معرض رد شدن قرار داشته، درخواست خود را به دادگاه تقدیم کرده اند. انجمن وکلای مهاجرت کبک از دادگاه درخواست کرده اند که به دولت کبک دستور دهد که همچنان به رسیدگی درخواست‌های انباشته شده از قبل با سرعت همیشگی ادامه دهد تا Bill 9 به تصویب شورای ملی کبک برسد.
طبیعتا اگر به تصویب نرسد کل قضیه منتفی است و درخواست ها رد نخواهند شد. این انجمن استدلال کرده که وزارت مهاجرت کبک به لحاظ قانونی حق رد کردن درخواست های متقاضیان را ندارد و باید به درخواست ها رسیدگی کند.

مشاوره با پرشین مهاجر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :