کشور اوکراین در قسمت شرق اروپا واقع شده است. عمده خاک موجود در اوکراین خاک سیاه است که خاک بسیار غنی است. این خاک یکی از قویترین خاک‌هاست و باعث رشد سریع و محصول زیاد درختان و گیاهان میشود. بیشترین خاک سیاه جهان، در اوکراین است. مناطق کوهستانی در بخش جنوب غربی آن قرار دارند. این کشور با اسلواکی، لهستان، رومانی و مجارستان در طرف غرب همسایه است. دریای سیاه مرزهای اوکراین در جنوب را تشکیل میدهند. این کشور با روسیه در شمال شرقی و بلاروس در شمال هم مرز است.
پایتخت اوکراین
پایتخت کشور اوکراین شهر کی‌یِف میباشد. تلفظ صحیح این کلمه در زبان اوکراینی و روسی کی‌یِو است. انواع نوشتاری آن به انگلیسی به صورت Kiev یا Kyiv است.
نام رسمی اوکراین
اوکراینی‌ها کشور خود را اوکرایینا مینامند. بقیه جهان کشور را به نام اوکراین می‌شناسند.
اختلاف زمانی
افراد دیگر کشورها میتوانند با اضافه کردن دو ساعت به ساعت مرجع به زمان رسمی در اوکراین برسند. زمان اوکراین برابر با اروپای شرقی EET یا UTC+2:00 میباشد.
از ماه مارچ تا اُکتبر برای استفاده بهینه از روشنایی روز این اختلاف زمان از دو ساعت به سه ساعت تغییر میکند. زمان در این مدت به UTC+3:00 تغییر میکند.
پیش شماره تلفن و اپراتور های کشور اوکراین
پیش شماره اوکراین 380+ میباشد. از اپراتور های مهم این کشور میتوان به Vodafone ،Lifecell ،  و اپراتور ملی Kyiv Star اشاره کرد.
شهر های اوکراین
پایتخت اوکراین شهر کی‌یف میباشد.
خارکف، لـِووف، اودسا و دنیپروفستک از دیگر شهرهای مهم اوکراین هستند.
آب و هوا در اوکراین
اوکراین دارای دو منطقه آب و هوایی است. مناطق سرد، نیمه گرمسیری و خنک. مناطق نیمه گرمسیر در جنوب اوکراین واقع شده و منطقه ساحلی (سواحل دریای سیاه) در کنار کریمه واقع شده است.
دمای هوا در شهر کی‌یف در فصول سال متفاوت است. در فصل بهار و تابستان دما مطلوب است و از 11 درجه سانتی گراد شروع و تا 26 درجه سانتی گراد نیز در اوج گرما میرسد. اما فصول تابستان و بهار کمی کوتاه تر است و این دو فصل معمولا حدود 4 الی 5 ماه است. فصل پاییز نیز حدود 4 ماه است و بارش باران بسیار زیاد است. زمستان در کی‌یف نیز حدود 4 ماه از سال را به خود اختصاص میدهد که هوای بسیار زیبای برفی را در بیشتر روزهای این فصل خواهید دید.
جمعیت شناسی
در سال 2018 جمعیت اوکراین 44 میلیون نفر اعلام شده است . چندین قوم در اوکراین وجود دارد. برجسته ترین این گروه ها عبارتند از اوکراینی ها، روس ها، لهستانی ها، یهودیان، تاتارها، کریمه ای ها، بلغاری ها، بلاروس ها، مجارها و مولداوی ها.
ادیان اوکراین
ادیان بزرگ در اوکراین، ارتدوکس اوکراین، کاتولیک یونانی، کاتولیک رومی، اسلام و یهودیت هستند.
زبان اوکراینی
اوکراینی زبان رسمی کشور است. علاوه بر این، مردم به زبان روسی و برخی از زبان های دیگر نیز، صحبت می کنند.
محصولات کشاورزی
غلات ، تخم آفتابگردان و شکر از مهمترین محصولات کشاورزی کشور اوکراین می‌باشد.
منابع طبیعی
برجسته ترین منابع طبیعی در اوکراین عبارتند از نفت، گاز طبیعی، نمک، آهن، شن و زغال سنگ. اوکراین به عنوان منبع اولیه سنگ قبر و اوزوکریت در جهان شناخته میشود.
ساختار سیاسی اوکراین
نظام سیاسی اوکراین ، به صورت جمهوری است. تسلط سیاسی در اوکراین به صورت نیمه پارلمانی و نیمه جمهوری است و در آن قوه مقننه، قضاییه و مجریه به صورت مستقل عمل میکنند. رئیس جمهور در انتخابات عمومی به صورت دوره 5 ساله انتخاب میشود و به عنوان پرزیدنت و یا رئیس دولت نامیده میشود.
روش های مهاجرت به اوکراین

مشاوره با پرشین مهاجر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :