پذیرش شماره 127 اکسپرس اینتری کانادا

دولت کانادا در جدیدترین پذیرش خود از سیستم اکسپرس اینتری که در تاریخ ۲ اُکتبر ۲۰۱۹ برگزار شد، بار دیگر برای ۳۹۰۰ متقاضی دعوتنامه جهت تقاضا برای اخذ اقامت دائم کانادا صادر نمود. با این حساب سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون مجموع دعوتنامه ها را به ۶۶,۳۰۰ رسانده است. کانادا قصد دارد تا انتهای سال ۲۰۱۹ مجموعاً ۸۱ هزار و ۴۰۰ مقیم دائم جذب کند که نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش ۶ هزار و ۵۰۰ نفری را داراست. البته با توجه به پذیرش های انجام شده تا کنون، پیش بینی میشود که IRCC تا پایان سال ۲۰۱۹ پذیرش های خود از سیستم اکسپرس اینتری را به عدد ۸۹,۸۰۰ برساند.
لازم به ذکر است در این دوره از پذیرش نیز، حداقل امتیاز پذیرش شده نسبت به دور قبل، با ۲ امتیاز افزایش، ۴۶۴ بوده است، که البته هنوز هم امتیاز بالایی برای پذیرش می‌باشد. پذیرش انجام شده شماره ۱۲۷، ۱۹امین پذیرش اکسپرس اینتری در سال ۲۰۱۹ بوده است. همچنین در این پذیرش، افراد حاضر در دسته Federal Skilled Trades نیز، واجد شرایط بوده‌اند.
سازمان مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش نیز از قاعده tie-break استفاده نمود. زمان استفاده شده، ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ بود. این موضوع بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیازشان ۴۶۴ و بالاتر بود و پروفایل خود را قبل از این تاریخ وارد صف انتظار اکسپرس اینتری کرده بودند در این دور از پذیرش ها، برای آنها دعوتنامه صادر شده است.
متقاضیان واجد شرایط در استخر کاندیدای اکسپرس اینتری، باید در یکی از دسته های زیر قرار گرفته باشند:

  • Federal Skilled Worker (FSW)
  • Federal Skilled Trades Class (FSTC)
  • Canadian Experience Class (CEC)

به داوطلبان اکسپرس اینتری بر اساس سیستم امتیاز بندی CRS از عدد ۱۲۰۰ امتیاز داده می شود که شامل فاکتورهایی مانند تحصیلات، سابقه کاری، سطح دانش زبان و دیگر فاکتورها می باشد.

متقاضیانی که دعوتنامه دریافت کرده اند، ۶۰ روز فرصت دارند تا مدارک مربوط به پرونده خود را تکمیل نمایند.
برای مشاهده جدول تعداد دعوتنامه ها و حداقل امتیازهای اکسپرس اینتری های گذشته، کلیک کنید.
مشاوره با پرشین مهاجر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :