امروزه یکی از راه های دریافت ویزای کاری و اقامت دائم کانادا، خرید یا ایجاد یک کسب و کار در این کشور می باشد. متقاضیان مهاجرت از این روش می توانند تمام یا حداقل 51 درصد از سهام یک بیزینس را خریداری نمایند.
بیزینس مورد نظر می تواند یک شرکت یا یک کسب و کار مانند یک مغازه و یا رستوران باشد. همچنین در مورد محل کسب و کار نیز می‌توان گفت که ممکن است متعلق به مالک بیزینس بوده و یا اجاره ای باشد.
در هر حال تحت شرایطی خاص، ممکن است واجد شرایط خرید یا ایجاد یک بیزینس در کانادا شوید. اولین مرحله برای انجام این کار، این است که یک فرصت بیزینسی فعال و مناسب پیدا کنید، حال آنکه فهرست خاصی از کسب و کارهای قابل قبول وجود ندارد.
سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که کجا می توانید کسب و کارهایی را برای خرید انتخاب کنید؟ در حالی که ممکن است لیست برخی از آگهی ها را در روزنامه های محلی خود پیدا کنید، ولی احتمالا آن چیزی که به دنبالش هستید را پیدا نخواهید کرد. پیدا کردن کسب و کار مناسب مستلزم صرف زمان، تلاش و کمی جستجو خواهد بود. در این مقاله به چند منبع قابل استفاده برای یافتن کسب و کار مناسب اشاره خواهد شد.

  • مجلات و خبرنامه های سرمایه گذاری تجاری که اغلب در مناطق پرجمعیت یافت می شوند. به عنوان مثال، در جنوب آنتاریو، تعدادی از نشریات رایگان مانند Business Exchange وجود دارند که در قفسه های مجله فروشی ها در سراسر منطقه تورنتوی بزرگ (GTA) قابل دسترسی می باشند. در این نشریات شما به طور معمول کسب و کارهای مرتبط با خرده فروشی مانند رستوران ها، آپارتمان ها و فروشگاه های لوازم رفاهی را پیدا خواهید کرد، جایی که اغلب یک ملک نیز در ارتباط با کسب و کار فروشی موجود است.
  • برخی نشریات تجاری تخصصی وجود دارند که مربوط به صنعت مورد نظری که می خواهید در آن کار کنید می باشند؛ بنابراین آنها نیز یک منبع مفید دیگر محسوب می شوند، چرا که اغلب کسب و کارهای مربوطه برای فروش در این بخش طبقه بندی شده اند. شما می توانید فهرست بسیاری از مجلات تجاری کانادا را به صورت آنلاین در سایت مطبوعات تجاری کانادا پیدا کنید.
  • روزنامه ها همچنین بخش هایی را دسته بندی کرده اند که در آن شما می توانید لیست کسب و کارهای محلی را پیدا کنید. به دنبال کسب و کارهای واقعی و محلی باشید، اما نسبت به فرصتهای کسب و کار مشکوک و مبهم با احتیاط عمل کنید.
    اینترنت سرعت کسب و کارها را تسریع می کند و در نتیجه امکان برقراری ارتباط میان کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان بسیار آسان تر می شود. اگرچه هنوز هم قابلیت برای توسعه بیشتر این جنبه از اینترنت وجود دارد، اما شما هم اکنون نیز می توانید کسب و کارهای نواحی غربی کانادا را که در لیست فروش قرار گرفته اند، در وب سایت http://www.buysell.com مشاهده نمایید.
  • ارتباط کلامی و محاوره ای می تواند یک راه عالی برای یادگیری و کسب آگاهی در مورد کسب و کاری باشد که مالک آن قصد فروشش را داشته باشد ولی شاید در لیست آگهی های بیزینس های فروشی ذکر نشده باشد. شبکه های ارتباطی و رویدادهای شغلی می توانند دسترسی شما به این کانال های اطلاعاتی را فراهم کنند، برای مثال می توانید با بانکدار، وکیل و یا حسابدار خود تماس برقرار کرده و از وجود چنین موقعیت هایی مطلع شوید. به طور مشابه، زمانی که شما به دنبال یک نوع خاص از کسب و کار هستید، می توانید از ارتباطات خود استفاده نموده و با پرس و جو از اطرافیان خود از کسب و کارهایی که ممکن است برای فروش موجود باشند، آگاهی پیدا کنید.
  • کارگزاران و دلالان هنگامی که به یک فروشنده جهت انجام معامله کمک می کنند، کمیسیون دریافت می نمایند. یک کارگزار خوب یک منبع عالی است؛ ولی یک کارگزار نیمه حرفه ای که به صورت نیمه وقت فعالیت می کند به احتمال زیاد نمی تواند کمک چندانی به جستجوهای شغلی شما بکند. بهترین راه برای پیدا کردن کارگزار این است که با شبکه افراد پیرامون خود ارتباط برقرار کرده و درباره افراد مورد اعتمادی که می توانید به آنها مراجعه کنید، سوال نمایید. اگر قصد دارید یک کسب و کار را در یک صنعت خاص خریداری کنید، از افراد شاغل در این صنعت بپرسید که اگر کارگزار خوبی در این حوزه می شناسند به شما معرفی کنند.

خریداران یک کسب و کار باید مراقب باشند چرا که فرصت های تجاری بسیاری در لیست فروش وجود دارند که شرایط آنها گمراه کننده بوده و یا در مورد آنها بزرگنمایی و اغراق صورت گرفته است. اگر یک فرصت کاری بیش از حد متعارف خوب و جذاب به نظر می رسد، بهتر است با احتیاط برخورد نمایید. به خاطر داشته باشید که اگر به راحتی امکان داشت ثروتمند شوید و یا 4 هزار دلار در هفته از کار در منزل کسب کنید، آن وقت همه به دنبال این بودند که بر روی چنین فرصت هایی سرمایه گذاری کنند.
به عنوان یک فروشنده، پیش از آنکه کسب و کار خود را در بازار عمومی ارائه دهید، ممکن است بخواهید ابتدا موضوع را با اطرافیان خود در میان بگذارید. ممکن است که قبلا یک کارمند داشته‌اید که می داند چگونه کسب و کار شما را انجام دهد و علاقه مند به خرید آن باشد. مشتریان یا تأمین کنندگانی که در گذشته به کار شما علاقه نشان داده اند نیز کاندیداهای ایده آلی برای شما هستند.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :