دولت کانادا فهرست مشاغل واجد شرایط در مسیر مهاجرتی استعداد جهانی یا Global Talent را به روزرسانی کرده است. در این به روزرسانی، علاوه بر حذف دو شغل از این فهرست، از سوی دیگر شغلی با کد NOC 2281 یعنی “تکنیسین های شبکه کامپیوتری” به این فهرست افزوده شده است.
مشاغل حذف شده از فهرست عبارت اند از:

  • مدیران مهندسی (NOC 0211)
  • مدیران علم و معماری (NOC 0212)

وزارت کار و توسعه اجتماعی (ESDC)، که یک وزارت فدرال است و وظیفه اش رسیدگی به درخواست هایی است که از طریق مسیر مهاجرتی استعداد جهانی دریافت شده اند، اعلام داشته که این فهرست باید انعکاسی از شرایط و نیازهای واقعی بازار کار و شرکت های نوآور کانادا باشد.
فهرست مشاغل در مورد Category B مسیر مهاجرتی استعداد جهانی اعمال می شود. وزارت کار و توسعه اجتماعی گفته است که قطعا نیاز بالایی به کارگران در مشاغل اعلام شده وجود دارد و در عین حال در داخل کانادا نیروی ماهر برای تصدی این مشاغل کم است.
کارفرمایان خارجی که به دنبال کارگران ماهر خارجی جهت اشتغال در این مشاغل هستند خواهند توانست ظرف دو هفته ویزای کار برای کارگران مورد نظر خود دریافت کنند و البته در قبال این مزیت باید تعهد بدهند که مهارت های  کانادایی ها و دارندگان اقامت دائم کانادا را افزایش دهند و در آموزش آنها سرمایه گذاری کنند.
همچنین، کارفرمایانی که از Category B استفاده می کنند می توانند ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA را ارائه کنند که به موجب آن دیگر لازم نیست اثبات کنند که برای پیدا کردن کارگر و استخدام او، اول به سراغ کانادایی ها و دارندگان اقامت دائم کانادا رفته اند. جالب است بدانید LMIA هم ظرف دو هفته رسیدگی خواهد شد.
گفتنی است وزارت کار و توسعه اجتماعی گفته است که درخواست برای مشاغل حذف شده تا 4 آگوست 2019 دریافت خواهد شد و از آن روز به بعد به درخواست های ارائه شده برای این مشاغل رسیدگی نخواهد شد.
درباره مسیر مهاجرتی استعداد جهانی
این مسیر مهاجرتی به کارفرمایان فعال در حوزه های تکنولوژی، علم، ریاضی و فناوری اطلاعات (رشته های STEM) کمک می کند تا دسترسی راحت تری به کارگران ماهر خارجی که در مشاغل فهرست دارای سابقه کار هستند داشته باشند. از سال 2017 تا کنون، کارفرمایان کانادایی از طریق این مسیر مهاجرتی حدود 24 هزار کارگر ماهر خارجی را استخدام کرده اند. این مسیر ابتدا قرار بود دو سال دوام داشته باشد که در مارچ سال جاری دائمی شد.

مشاوره مهاجرتی

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :