تاسمانی

در روز24نوامبر سال1642 میلادی،ابل تاسمان دریانورد هلندی جزیره بی نظیری را کشف کرد که بعدها به نام او تاسمانی نامیده شد او آن بخش از اقیانوس که جزیره تاسمانی را از قاره اقیانوسیه جدا میکرد،تنگه باس نامید.

این جزیره، نام ایالتی در جنوب شرق استرالیا است.تاسمانی جزیره های شگفت انگیز در جنوب شرقی قاره ی اقیانوسیه می باشد.پوشش گیاهی،جانوری و حیات وحش منحصر به فرد و طبیعت بکر این جزیره باعث شهرت جهانی این ایالت شده است.

یک سوم از طبیعت این جزیرخ شامل میراث جهانی می شود که همچنین از مناطق توریستی و پر جاذبه ی جهان  به شمار می رود که از زیباترین مناطق این جزیره می توان شهرهوبارت،پارک ملی ناران،دره تامار،دره هوان،بندرآرتور،رود فرانکلین،پارک ملی فریسینت و کوه کردیل را نام برد.

حفاظت ازطبیعت بکروزیبای این جزیره سبب شده است که درحوزه پذیرش مهاجران به شدت سختگیرانه عمل کند و اعلام کند:به منظور دریافت کارت اقامت تاسمانی،کارفرمایان این کشور به قصد تکمیل نیروهای حرفه ای و کارآمد باید به طور رسمی،مهاجران را به همکاری دعوت کند.
مهاجرت به تاسمانی

تاسمانیا در حوزه پذیرش مهاجران به شدت مهاجران به شدت سختگیر می باشد.شاید حفاظت از طبیعت بکر و زیبای تاسمانی عامل اصلی این سختگیری ها باشد.کشور تاسمانی به متقاضیان مهاجرت به این کشور اعلام کرده است:به منظور دریافت کارت اقامت تاسمانی،کارفرمایان این کشور به قصد تکمیل نیروهای حرفه ای و کارآمد باید به طور رسمی،مهاجران را به همکاری دعوت کرده باشند.
دانشگاه تاسمانی

دانشگاه تاسمانی در سال 1980 با شعار”راه استعداد های درخشان همواره باز میباشد” فعالیت خویش را آغاز نمود.این دانشگاه در دورههای کارشناسی تا دکترا ددانشجو می پذیرد.

جاذب های توریستی تاسمانی

تاسمانی از مناطق توریستی و پر جاذبه ی جهان به شمار می رود که:

شهر هوبارت : شهر هوبارت پس از سیدنی به عنوان دومین شهر بزرگ استرالیا شناخته شده است.برپایی جشن های متنوع سالانه،ساحل شگفت انگیز و محصولات طبیعی با کیفیت،موجب شهرت شهر هوربارت گشته است
پارک ملی ناران: پارک ملی ناران تاپو دومین جاذبه مهم گردشگری تاسمانی به شمار می رود.  این پارک از نظر جغرافیایی، در ناحیه شمالی جزیره تاسمانی واقع شده است. وجود انواع درختان، مرداب و گونه های نادر جانوری در پارک ناران تاپو، عامل اصلی شهرت آن می باشد.

دره تامار: دره تامار منطقه ای  توریستی در جزیره تاسمانی به شمار می رود. وجود هتل های مدرن، زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است.  باغ ها و تاکستان های  زیبای دره ی تامار، چشم اندازی فوق العاده را رقم زده اند.

دره هوان: در قسمت جنوبی شهر توریستی هوبارت، دره هوان قرار گرفته است. این منطقه دارای مراکز تجاری متنوعی می باشد. پیشنهاد میکنیم اگر به درهوان سر زدید حتما از تورهای گردشگری این منطقه استفاده کنید تا از مناطق زیبای آن، همچون: کانال دانتر کاستو، مناظر کوهستانی و جزیره برونی لذت ببرید.

بندر آرتور: بندر آرتور بهترین جاذبه ی توریستی در جزیره تاسمانی به حساب می آید. این بندر در نزدیکی شهر هوبارت واقع شده است.

رود فرانکلین: رود فرانکلین جزء میراث جهانی جزیره می باشد. این رود ضمن فراهم آوردن محیطی زیبا و دنج به منظور قایق سواری، جاذبه های گردشگری زیبایی همچون: حوضچه و تنگدره  را نیز دارا می باشد.

پارک ملی فریسینت: پارک ملی فیریسینت از اماکن زیبای جزیره  به شمار می رود. این پارک در نواحی شرقی جزیره تاسمانی واقع شده است. کوه های گرانیتی صورتی رنگ و دریای فیروزه ای رنگ فیریسینت فضایی فوق العاده و رمانتیکی را به وجود آورده است.

کوه کردیل : کوه کریدل با مناظر زیبا، طبیعت شگرف و هوای دلپذیر یکی دیگر از مکان های توریستی این ناحیه به شمار می رود. شیطان تاسمانی، یکی از گونه های کمیاب جانوری است که  در این منطقه زیست می کند.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :