ویکتوریا

ویکتوریا در جنوب شرق کشور استرالیا واقع شده است. مرکز ایالت ویکتوریا شهر ملبورن است که بعد از سیدنی دومین شهر پرجمعیت استرالیا به حساب می آید. ویکتوریا به ۷۹ بخش شهرداری: شامل ۳۹ ناحیه،۳۲ شهر و ۷ روستا و یک دهکده تقسیم می‌شود.

این ایالت از شمال به نیو ساوت ولز ، از غرب به استرالیای جنوبی و از جنوب به دریاهای آزاد محدود است. این ایالت با مساحت ۲۳۷ هزار کیلومتر مربع جز سرزمین های کوچک استرالیا محسوب میشود ولی با این وجود دارای آب و هوای متنوع است.

این ایالت با تولید یک چهارم ناخالص داخلی کشور دومین اقتصاد بزرگ استرالیا بعد از نیوساوت ولز است. بزرگترین بخش تولید درآمد ویکتوریا از طریق سرمایه گذاری، بیمه و خدمات سرویس دهی است که طیف گسترده‌ای از شرکتهای سرمایه گذاری مربوط به ساخت و ساز است.  ماشین آلات و تجهیزات ساخت و ساز مهم ترین فعالیت باارزش این ایالت است و ملبورن یکی از مهم ترین شهرهای صنعتی این ایالت است. یکی از عوامل جذب مهاجران به این منطقه قیمت مناسب مسکن وهزینه پایین ترزندگی، نسبت به شهرهای دیگردراسترالیا است.

شهرهای ویکتوریا

از شهرهای مهم این ایالت میتوان به  ملبورن ،بالارت،بندیگو،لاتروب و بنالا اشاره کرد که مرکز ویکتوریا ،شهر ملبورن است دومین شهر کشور پهناور استرالیا است .امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات ،هنر و فرهنگ و مد،ورزش تفریح و جهانگردی و نیز فعالیت های تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می شود، تا جایی که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ یاد می گردد.بابت ترکیب زیبای معماری تاریخی ویکتوریایی منحصر به فردش در کنار بناهای مدرن و پیشرفته آن شهرت جهانی یافته است و از دیگر جاذبه های آن میتوان به کازینو تاج، باغ وحش، موزه ملبورن و آکواریوم ملبورن اشاره کرد.

مناطق گردشگری
جاذبه های طبیعی مانند دوازده حواری، پرتگاه ویلسونس، پنگوئنز فری، دریاچه گیپسلند، غارهای بوکان، دره یارا، نمایشگاه بین المللی هوایی استرالیا و جیلانگ، شبه جزیره بلارین، شبه جزیره مورنینگتن، زمین کریکت ملبورن، گالری ملی ویکتوریا، گشت ساحلی در سواحلی مانند ساحل زنگ ها، تورکی و لورن، ارتفاعات ویکتوریای مرکزی از جمله هایکورتنی در زمستان ها و…

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :