درباره مجارستان

جمعیت مجارستان در حدود ۱۰٬۳۱۳٬۸۸۳ نفر می باشد. ۸۸درصد جمعیت این  کشور از مجارها تشکیل شده و زبان رسمی مجارستان مجاری است. بوداپست پایتخت کشور مجارستان یکی از زیباترین شهرهای اروپا می باشد ، واحد پول این کشور فورینت و تقریبا هر ۱۷۰ فورینت برابر یک دلار و۲۲۰ فورینت برابر یک یورو می باشد.

این کشوراز ۱۹ شهرستان تشکیل شده‌است به علاوه بوداپست که متعلق به هیچ شهرستانی نیست و مستقل است. شهرهای مهم مجارستان شامل دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور هستند.

امروزه  مجارستان به عنوان یک کشور توسعه‌یافته شناخته می‌شود و در سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا پذیرفته شدو همچنین عضو سازمان ملل می باشد.  این کشور از کشورهای توریستی است که هر ساله میلیونها گردشکر را به خود جلب می کند.

سوارکاری و موسیقی دو بخش مهم از فرهنگ مجار است.

آب وهوای مجارستان شبیه به آب و هوای غرب ایران و درتابستان بسیار معتدل وزمستان سرد به نحوی که ممکن است به ۱۸ درجه زیر صفر نیز برسد.

آب و هوای شهرهای بزرگ مجارستان مانند بوداپست بسیار پاک و عالی است زیرا حمل و نقل عمومی بسیار قوی است و نیاز به استفاده از اتومبیل های شخصی نمی باشد و تعداد اتومبیل های در حال حرکت شهر بوداپست قابل رویت است و آلودگی هوا در سطح شهر تقریبا صفر میباشد. وسائل حمل و نقل عمومی شامل مترور (Metro) ، ترم (Tram) ، اتوبوس (Bus) و اتوبوس برقی (Trolley Bus) می باشد. این سیستم یک سیستم ۲۴ ساعته بوده و در تمامی ساعات شبانه روز می توان به وسائل نقلیه عمومی دسترسی داشت.

این کشور به خاطر بارندگی های زیاد و مناسب ، دارای باغات و جنگلهای بسیار متنوعی است و تقریبا نیمی از میوه اروپا در این کشور تولید می شود.

این کشور بسیار سرسبز و حاصلخیز است و دارای باغات میوه بسیار فراوانی است و دشتهای حاصلخیز مجارستان توسط رود دانوب آبیاری می شوند.

معادن بوکسیت بسیار غنی در این کشور، شناسایی شده و به بهربرداری رسیده است. نیمی از صادرات مجارستان را ماشین آلات کشاورزی ، ابزار مهندسی و غلات و ماشینهای صنعتی تشکیل می دهند.

در حال حاضر تحصیل در کشور مجارستان ایده آل دانشجویان خارجی است زیرا زبان تدریس در این کشور انگلیسی بوده و مدارک دانشگاههای این کشور با توجه به قدمت دانشگاههای آن در تمامی کشورهای جهان معتبر می باشد و همچنین هزینه های زندگی ۴۰% الی ۵۰% ارزانتر از اروپای غربی است.

این کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و جزء امن ترین کشورهای اروپائی است. جرم و جنایت در این کشور آمار بسیار پائینی را داراست. و شهرها مملو از دانشجویانی است که هر یک دوستان خوبی برا ی یکدیگر هستند. این امنیت ناشی از فرهنگ و طبع مردم مجارستان، کمی جمعیت و کنترل خوب نیروها ی پلیس در سطح این کشور است. احترام به عقایدو نژادهای گوناگون نیز از ویژگیهای مردم در این کشور است. و البته باید خاطر نشان کرد که مجارستان از کشور های اتحادیه شنگن بوده و همین امر بیانگر امنیت بالای آن می باشد.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :