درباره مجارستان

جمعیت مجارستان در حدود ۱۰٬۳۱۳٬۸۸۳ نفر می باشد. ۸۸درصد جمعیت این  کشور از مجارها تشکیل شده و زبان رسمی مجارستان مجاری است. بوداپست پايتخت كشور مجارستان يكي از زيباترين شهرهاي اروپا می باشد ، واحد پول اين كشور فورينت و تقريبا هر 170 فورينت برابر يك دلار و220 فورينت برابر يك يورو می باشد.

این کشوراز ۱۹ شهرستان تشکیل شده‌است به علاوه بوداپست که متعلق به هیچ شهرستانی نیست و مستقل است. شهرهای مهم مجارستان شامل دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور هستند.

امروزه  مجارستان به عنوان یک کشور توسعه‌یافته شناخته می‌شود و در سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا پذیرفته شدو همچنین عضو سازمان ملل می باشد.  این کشور از کشورهای توریستی است که هر ساله میلیونها گردشکر را به خود جلب می کند.

سوارکاری و موسیقی دو بخش مهم از فرهنگ مجار است.

آب وهواي مجارستان شبيه به آب و هواي غرب ايران و درتابستان بسيار معتدل وزمستان سرد به نحوي كه ممکن است به 18 درجه زير صفر نیز برسد.

آب و هواي شهرهای بزرگ مجارستان مانند بوداپست بسيار پاک و عالي است زيرا حمل و نقل عمومی بسیار قوی است و نیاز به استفاده از اتومبیل های شخصی نمی باشد و تعداد اتومبيل های در حال حركت شهر بوداپست قابل رویت است و آلودگي هوا در سطح شهر تقریبا صفر ميباشد. وسائل حمل و نقل عمومی شامل مترور (Metro) ، ترم (Tram) ، اتوبوس (Bus) و اتوبوس برقی (Trolley Bus) می باشد. این سیستم یک سیستم 24 ساعته بوده و در تمامی ساعات شبانه روز می توان به وسائل نقلیه عمومی دسترسی داشت.

اين كشور به خاطر بارندگي های زیاد و مناسب ، داراي باغات و جنگلهاي بسیار متنوعي است و تقريبا نيمي از ميوه اروپا در اين كشور توليد مي شود.

این کشور بسیار سرسبز و حاصلخیز است و دارای باغات میوه بسیار فراوانی است و دشتهای حاصلخیز مجارستان توسط رود دانوب آبیاری می شوند.

معادن بوكسیت بسیار غنی در این كشور، شناسایی شده و به بهربرداری رسیده است. نیمی از صادرات مجارستان را ماشین آلات كشاورزی ، ابزار مهندسی و غلات و ماشینهای صنعتی تشكیل می دهند.

در حال حاضر تحصيل در كشور مجارستان ايده آل دانشجويان خارجي است زيرا زبان تدريس در اين كشور انگليسي بوده و مدارك دانشگاههاي اين كشور با توجه به قدمت دانشگاههاي آن در تمامي كشورهاي جهان معتبر مي باشد و همچنين هزينه هاي زندگي 40% الي 50% ارزانتر از اروپاي غربي است.

این کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و جزء امن ترین کشورهای اروپائی است. جرم و جنایت در این کشور آمار بسیار پائینی را داراست. و شهرها مملو از دانشجویانی است که هر یک دوستان خوبی برا ی یکدیگر هستند. این امنیت ناشی از فرهنگ و طبع مردم مجارستان، کمی جمعیت و کنترل خوب نیروها ی پلیس در سطح این کشور است. احترام به عقایدو نژادهای گوناگون نیز از ویژگیهای مردم در این کشور است. و البته باید خاطر نشان کرد که مجارستان از کشور های اتحادیه شنگن بوده و همین امر بیانگر امنیت بالای آن می باشد.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :