ویزا d7 پرتغال

ویزای D7 یا همان ویزای تمکن مالی پرتغال یکی از بهترین و راحت‌ترین انواع ویزای اقامتی برای کشور پرتغال محسوب می‌شود و مختص افرادی است که بتوانند ثابت کنند درآمدی به صورت ثابت برای تامین معاش خود برای یک سال معادل حداقل دستمزد ماهیانه کشور پرتغال خواهند داشت.

محل این در آمد فقط باید اجاره بهای منزل و یا مغازه و یا هر عایدی دیگری خارج از حقوق ثابت کاری متقاضی باشد، این بدان معناست که این درآمد نباید به صورت حقوقی باشد که با ترک کار شخص یا خروج از کشور، قطع شود. با اثبات این درآمد ثابت ماهانه می‌توان اداره مهاجرت پرتغال را متفاعد کرد که شخص متقاضی از شرایط لازم برای قرار گرفتن در سیستم خود حمایتی برخوردار بوده و یا تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای D7 پرتغال را دارد. ویزای D7 پرتغال از آن جهت ویزای ویژه بازنشستگان این کشور نیز نام گرفته است که بازنشستگانی که دارای حقوق و مستمری ثابت حداقل معادل ۵۸۰ یورو در ماه باشند، خود و خانواده‌شان نیز بر اساس ضوابط تمکن مالی شامل حال این ویزا خواهند شد.

شرایط مهاجرت از طریق ویزای بازنشستگی پرتغال

ویزای بازنشستگی پرتغال به متقاضی مهاجرت به این کشور اجازه می‌دهد تا وارد خاک این کشور شده و مراحل بعدی اخذ اقامت دائم پرتغال را در زمان اعتبار ویزای خود پیگیری نماید. ویزای اولیه برای ورود به کشور پرتغال ۴ ماه اعتبار دارد و از طریق سفارتخانه‌ پرتغال در کشوری که فرد بازنشسته در آن سکونت دارد، صادر خواهد شد. متقاضی با اخذ ویزای اولیه وارد پرتغال شده و مراحل اخذ اقامت دائم و تبدیل ویزای موقت خود به ویزای دائم را در خاک این کشور پیگیری می‌کند. شرایط مهاجرت از طریق ویزای بازنشستگی پرتغال همان است که در پارگراف قبل اشاره شد. در واقع توانایی متقاضی برای اثبات تمکن مالی خارج از حقوق بازنشستگی (۵۸۰ یورو در ماه) شرط اصلی و لازم برای دریافت ویزای D7 ویژه بازنشستگان در پرتغال خواهد بود.
شرایط ویزای بازنشستگی برای اقامت سایر اعضا خانواده

شرایط ویزای بازنشستگی برای اقامت سایر اعضا خانواده بدین شکل است که برای شخص دوم خانواده (همسر) نصف این هزینه یعنی ۲۹۰ یورو و به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال ۱۷۴ یورو عایدی ثابت ماهانه نیاز است. بنابراین اگر یک خانواده ۳ نفره قصد مهاجرت و گرفتن ویزای اقامتی D7 را داشته باشند، کافی است شخص بتواند ثابت کند که دست کم ۱۲,۵۲۸ یورو (معادل ۱۲ ماه مجموع درآمد بالا) را در حساب بانکی خود دارد.
مدت زمان اعتبار ویزای D7

ویزای بازنشستگی پرتغال در ابتدا با اعتباری ۴ ماهه صادر خواهد شد و در طی این مدت متقاضی می‌بایست با ورود به پرتغال و مراجعه به اداره مهاجرت این کشور ظرف مدت یک تا دو ماه، این ویزای اولیه تبدیل به اقامت یکساله خواهد شد. این ویزای یکساله سپس برای ۲ دوره دوساله دیگر تمدید خواهد شد تا در سال ششم، کارت اقامت دائم برای متقاضی و سایر اعضا خانواده وی صادر شود.

با دریافت کارت اقامت یکساله در پرتغال، نه تنها نیاز به ویزا برای ورود مجدد به پرتغال نخواهد بود، بلکه برای سفر به هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز، متقاضی نیاز به ویزای شینگن نخواهد داشت.
مزایای دریافت ویزای D7

ویزای D7 پرتعال در واقع میانبری است برای اخذ اقامت دائم کشوری اروپایی که نه تنها فرصت کار و زندگی در این کشور جذاب را فراهم می‌آورد، بلکه مزایای متعددی خواهد داشت که در زیر به برخی از آنها اشاره شده‌ است:

  • حق تحصیل رایگان فرزندان در مدارس
  • اجازه کار در قالب قراداد کارگر و کارفرما
  • اجازه کار به عنوان نیروی متخصص مستقل
  • دسترسی به بیمه سلامت سراسری و خدمات تامین اجتماعی
  • دسترسی به تمامی حقوق قضایی

 

روند دریافت ویزای D7

ویزاهای صادرشده برای مهاجرت به پرتغال معمولاً برای چهار ماه معتبر هستند. به محض ورود به پرتغال، متقاضی باید از Serviço de Estrangeiros e Fronteiras – SEF یا همان اداره‌ مهاجرت پرتغال درخواست مجوز اقامت کند. مدت اعتبار این کارت اقامت یک سال است که می‌توان آن را برای دو دوره‌ی ۲ ‌ساله تمدید کرد. پس از ۵ سال اقامت قانونی در پرتغال، متقاضی می‌تواند درخواست اجازه‌ی اقامت ۵ ساله‌ی دوم خود را ارائه کرده و در پایان سال ششم نیز می‌تواند درخواست پاسپورت پرتغالی کند. باید اشاره کرد که این نوع اقامت برای متقاضی، همسر، و فرزندان زیر ۱۸ سال امکان‌پذیر است. فرزندان بالای ۱۸ سال می‌توانند از طریق سایر ویزاها، مثلاً ویزای تحصیلی، وارد کشور پرتغال شوند.

بازنشستگانی که می‌توانند ثابت کنند برای مدت ۱۲ ماه می‌توانند زندگی خود را در پرتغال تأمین کنند می‌توانند درخواست اقامت بازنشستگی در پرتغال دهند. اگرچه هیچ اجبار قانونی مبنی بر این موضوع وجود ندارد، اما اکیداً توصیه می‌شود مقادیر مربوطه به حساب یک بانک پرتغالی واریز شود تا دسترسی به آنها با سهولت انجام شود. بدین ترتیب، دلایل محکم‌تر و ضمانت بیشتری برای نشان دادن منابع کافی به منظور تأمین نیازهای متقاضی و خانواده‌اش وجود خواهد داشت.

 

باید به این موضوع توجه داشت که متقاضی نمیتواند بیشتر از ۶ ماه به صورت متوالی و یا ۸ ماه به صورت غیر متوالی از خاک پرتغال خارج شود، که در این صورت برای صدور ویزا به مشکل بر میخورند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کشور پرتغال، اینجا را کلیک کنید..

فرم مشاوره با پرشین مهاجر

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :