برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک

هدف از برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک جذب متقاضیان واجد شرایطی است که قادرند کمبود بازار کار ایالت را جبران کنند، یا بتوانند در نیوبرانزویک سرمایه‌گذاری کرده و فرصت‌های جدید شغلی ایجاد نمایند.

برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک به دو گروه زیر تقسیم می‌گردد:

نیروی کار متخصص
نیروهای کار متخصص برای اینکه بتوانند به نیوبرانزویک مهاجرت کنند یا باید از یک کارفرما در نیوبرانزویک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت داشته باشند و یا باید خویشاوند نزدیکی در نیوبرانزویک داشته باشند که حاضر به حمایت از آنها باشد. بنابراین این گروه مهاجرتی عملا به دو زیر گروه Skilled Worker with Employer Support و Skilled Worker with Family Support تقسیم می گردد:

نیروی کار متخصص با حمایت کارفرما
متقاضیان این زیرگروه باید از کارفرمایی در نیوبرانزویک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت داشته باشند و کارفرما باید نشان دهد که در یافتن مهارت‌های مورد نیاز کار پیشنهادی در بازار کار محلی با مشکل روبرو بوده است. شغل پیشنهای و میزان حقوق تعیین شده باید با استانداردهای استخدامی ایالت و نرخ‌های پرداخت شغل‌های مشابه در ایالت هماهنگی و مطابقت داشته باشد.

متقاضی باید با امضاء تعهد نامه‌ای متعهد شود که به طور دائم در نیوبرانزویک اقامت کرده و در این ایالت زندگی و کار ‌خواهد کرد. پنج فاکتور سن، مهارت‌های زبانی، تحصیلات، تجربه کار، و وفق‌پذیری متقاضی توسط یک سیستم امتیازدهی ارزیابی شده و متقاضی باید حداقل 50 امتیاز در سیستم مذکور کسب کند.

نیروی کار متخصص با حمایت خویشاوند نزدیک
قبل از اعلام این زیرگروه که زیرگروهی جدید محسوب می شود نیروهای کار متخصص تنها با داشتن پیشنهاد کار از کارفرمایی در نیوبرانزویک می توانستند اقدام کنند اما با پس از اعلام این زیرگروه کسانی که خویشاوندی نزدیک در نیوبرانزویک دارند بدون در اختیار داشتن پیشنهاد کار نیز می‌توانند از طریق زیرگروه جدید Skilled Worker with Family Support برای مهاجرت به این ایالت اقدام کنند.

بر اساس این زیر گروه افرادی که مقیم دائم کانادا یا شهروند این کشور باشند و به مدت حداقل 12 ماه (متوالی) در نیوبرانزویک سکونت داشته باشند می توانند با حمایت از خویشاوندان نزدیک خود (فرزند غیر وابسته، نوه دختری یا پسری، برادر و خواهر، نابرادری و ناخواهری، برادر زن یا خواهر زن، برادر شوهر یا خواهر شوهر، و برادرزاده یا خواهرزاده) زمینه مهاجرت آنها به نیوبرانزویک را فراهم کنند.

حامی (supporter) باید با امضای فرم New Brunswick Declaration of Support متعهد شود متقاضی را در فرایند کاریابی و استقرار در نیوبرانزویک مورد حمایت قراردهد. علاوه بر این حامی نباید در 12 ماه گذشته کمکی از طریق برنامه کمک‌های اجتماعی دولت نیوبرانزویک یا بیمه کار (EI) فدرال دریافت کرده باشد و در حال حاضر مشغول به کار و دارای درآمد باشد. کسانی که از طریق گروه مهاجرت تجاری نیوبرانزویک به کانادا مهاجرت کرده‌اند حداقل یک سال پس از راه اندازی و اداره بیزنس مورد نظر خود در نیوبرانزویک می‌توانند حمایت از یکی از خویشاوندان نزدیک خود را برعهده بگیرند. کسانی که در گذشته اعلام ورشکستگی نموده و هنوز به وضعیت مالی عادی برنگشته‌اند و نیز افرادی که در گذشته برای دریافت پناهندگی اقدام کرده و درخواست‌شان رد شده است، نمی‌توانند حمایت خویشاوند یا خویشاوندان نزدیک خود را بر عهده بگیرند.

متقاضی (حمایت شونده) نیز اگر در گذشته یا در حال حاضر درخواست پناهندگی کانادا داده باشد واجد شرایط اقدام تحت این گروه مهاجرتی نیست. متقاضی همچنین باید:
سنی بین 21 تا 49 سال داشته باشد؛

یک دوره آموزش عالی حداقل یک ساله که به دریافت گواهینامه، دیپلم یا مدرکی رسمی ختم می‌شود را تکمیل کرده باشد؛

حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت در زمینه شغلی که قصد دارد در نیوبرانزویک عهده دار شود داشته باشد و این سابقه کار را در طی حداکثر 5 سال گذشته کسب کرده باشد؛

از مهارت‌های زبانی کافی به گونه‌ای که بتواند پس از ورود به نیوبرانزویک کار مورد نظر خود را به سرعت بیابد (سطح مهارت‌های زبان انگلیسی متقاضی را آزمون IELTS مشخص می‌کند و حداقل نمره 4 از این آزمون مورد نیاز است)؛

از آموزش و گواهینامه‌های شغلی مناسب (در صورت لزوم)، و نیز حمایت خویشاوندی برخوردار باشد؛ و

پول نقد کافی (حداقل 10,000 دلار کانادا به علاوه 2000 دلار برای هر عضو همراه) برای استقرار در نیوبرانزویک.

همسر یا فرزند وابسته، واجد شرایط اقدام تحت این زیرگروه جدید نیستند و این افراد می‌توانند از طریق مهاجرت خویشاوندی فدرال برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

متقاضیان تجاری
کسانی که متقاضی این گروه از برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک هستند باید طرح تجاری سودآوری را برای سرمایه‌گذاری در نیوبرانزویک ارائه کنند (ترجیحا سرمایه گذاری در بیزنسی که به غیر از اعضای خانواده متقاضی، چند تن  از ساکنین ایالت را نیز به کار بگمارد). طرح بیزنسی مورد اشاره باید تجزیه و تحلیل مالی و جزییات مربوط به راه‌اندازی و نحوه اداره بیزنس پیشنهادی را شامل شود و متقاضی باید به صورت فعال در مدیریت بیزنسی که در نیوبرانزویک راه‌اندازی یا خریداری می‌کند نقش داشته باشد.

.

متقاضی همچنین باید از سابقه مدیریتی کافی به عنوان مدیر ارشد یا مالک بیزنس برخوردار بوده و این سابقه مدیریتی باید با بیزنسی که قصد دارد در نیوبرانزویک راه‌اندازی یا خریداری نماید مرتبط باشد.

به علاوه متقاضی باید:
متعهد شود که به همراه اعضای خانواده و به صورت دائم در نیوبرانزویک اقامت کند؛

در سیستم گزینش مربوطه که بر اساس سن، توانمندی‌های زبانی، تحصیلات، تجربه بیزنسی، و وفق پذیری متقاضی تنظیم شده است، حداقل 50 امتیاز کسب کند (توانمندی زبان انگلیسی یا فرانسه متقاضی توسط افسری که با وی مصاحبه خواهد کرد ارزیابی می‌شود)؛

حداقل 300 هزار دلار کانادا دارایی خالص که از راه قانونی کسب شده است را در اختیار داشته باشد؛

در سفر بیزنسی حداقل 5 روزه‌ای به نیوبرانزویک شرکت نماید تا با شرایط و امکانات بیزنسی نیوبرانزویک آشنا شود (انجام مصاحبه با یکی از افسران اداره مهاجرت نیوبرانزویک نیز در این سفر پیش بینی شده است)؛

طرح تجاری یا بیزنس پلانی برای راه اندازی بیزنسی جدید در نیوبرانزویک یا مشارکت در بیزنسی موجود ارائه کند (میزان سرمایه گذاری نباید از 125 هزار دلار کانادا کمتر باشد و اگر سرمایه گذاری در بیزنس موجود انجام می‌پذیرد، متقاضی باید اداره و مالکیت حداقل یک سوم بیزنس مورد نظر را در دست بگیرد)؛

پس از قبولی در مصاحبه و پذیرش بیزنس پلان ارائه شده، متقاضی باید مبلغ 75 هزار دلار کانادا را به عنوان ودیعه در اختیار دولت نیوبرانزویک بگذارد (بیزنس پیشنهاد شده از سوی متقاضی باید طی 2 سال پس از اقامت وی در نیوبرانزویک راه اندازی شود و مبلغ ودیعه 1 سال پس از اداره بیزنس توسط متقاضی به وی بازگردانده می‌شود )؛

از سرمایه کافی جهت اجرای بیزنس پلان ارائه شده برخوردار باشد و نیز توانایی حمایت مالی از خود و اعضای خانواده‌اش تا دو سال را داشته باشد.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :