پیشنهاد شغلی به معنای ساده  آن ، ارائه یک پیشنهاد استخدام ازطرف یک کارفرما به کارمند خارجی است که به وسیله آن میتواند اقامت کانادا را بگیرد چون  شخص با داشتن پیشنهاد شغلی علاوه بر اینکه می تواند ویزای کار بگیرد در اکثر برنامه های مهاجرتی امتیاز بسیار بالایی دارد که می تواند واجد شرایط دریافت اقامت دائم نیز شود.

البته این نکته حائز اهمیت است که هر پیشنهاد شغلی پذیرفته نیست و این امتیاز را به متقاضی نمی دهد برای آنکه پیشنهاد شغلی معتبر باشد می بایست کارفرما تاییدیه LMIA را داشته باشد. برای کسب این تاییدیه باید درخواست کارفرما پس از طی یک سری مراحل قانونی به تایید اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا برسد. LMIA   نوعی ارزیابی است که توسط اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) برای CIC   یا مأمور آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) تهیه می شود و مأمور را قادر می سازد تعیین کند که آیا استخدام کارگر خارجی احتمالاً تأثیر مثبت بر بازار کار کانادا دارد یا بی تأثیر است.  این مدرک همچنین بیانگر آن است که برای شغل مورد نظر، کارگر کانادایی واجد شرایط موجود نیست.

برای اثبات این موضوع که چنین نیرویی در بازار کار کانادا وجود ندارد کارفرما باید برای شغل مورد نظر حداقل به مدت 30 روز به سه شکل مختلف از جمله وبسایتهای تخصصی کاریابی، نشریات سراسری و پر تیراژ و وبسایت اختصاصی کاریابی دولت کانادا www.jobbank.gc.ca  آگهی کند تا متقاضیان کانادایی واجد شرایط بتوانند برای این شغل تقاضای خود را بفرستند. پس از اتمام 30 روز، کارفرما موظف است رزومه های دریافتی را بررسی کرده و دلایل منطقی برای نپذیرفتن متقاضیان ارائه دهد و ثابت کنند که چنین نیرویی در بازار کار کانادا وجود ندارد.

اگر چه دولت کانادا برای کارفرمایان شرایط به نظر سخت گیرانه ای برای استخدام نیروی کار خارجی در نظر گرفته است، با این وجود در بعضی موارد افراد از دریافت تاییدیه LMIA  معاف می باشند:

  • متقاضیان کشورهای آمریکا و مکزیک بواسطه معاهده NAFTA
  • متقاضیانی که تحت معاهده GATS قصد تجارت در کانادا را دارند و یا نیاز به تبادل نیروی کار در شرکت ها بوده و یا افراد متخصص و بازدیدکنندگان تجاری که مکررا نیاز به حضور در کانادا دارند.
  • در موادی که بکارگیری این نیروهای متخصص خارجی در جهت منافع کشور کانادا باشد مانند: نیروهای متخصص دو زبانه انگلیسی و فرانسه ، شاغلان فعال در امور خیریه، محققین، اساتید مدعو و دانشجویان بین المللی که مشغول به تحصیل در کانادا هستند

همچنین اگر شخصی نیاز به JOB OFFER   داشته باشد میتواند اطلاعات خود را در JOB BANK   وارد کند تا کارفرمایان کانادایی از یک طرف و از طرف دیگر بخش های مهاجرتی استان های کانادا به پروفایل آنها دسترسی داشته باشند تا با توجه به نیاز خود از بین متقاضیان فرد واجد شرایز خود را انتخاب کنند.

برای کسب  اطلاع از جزییات امتیاز پیشنهاد شغلی  میتوانید اینجا را کلیک کنید.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید :